Wielki sukces Gdyńskiej Akademii Siatkówki

Aktualności

W dniach 7-9 lipca w PreZero Arenie Gliwice odbył się 29. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. W zawodach udział wzięło 192 drużyn w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców.

Województwo Pomorskie w kategorii U12 dziewcząt reprezentowały dwie drużyny UKS Gdyńskiej Akademii Siatkówki, które w sezonie rozgrywkowym 2022/23 Zdobyły Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Województwa Pomorskiego. Po trzech dniach sportowych zmagań na najwyższym stopniu podium stanął zespół UKS GAS I pokonując w wielkim finale 2:0 (15:10, 15:10) drużynę MKS "Dwójka" Zawiercie, zdobywając tym samym tytuł Mistrzyń Polski w Minisiatkówce w kategorii „trójek” dziewcząt. Drugi zespół (UKS GAS II) zajął 14 miejsce w Polsce.

STRONA INTERNETOWA ZAWODÓW

Składy:

UKS GAS I: Zuzanna Lange, Zuzanna ĆwiklińskaWiktoria Kaczor, Hanna Ryngwelska.
UKS GAS II: Nina Snarska, Anna Chludzińska, Małgorzata Larysz, Julia Alaśkiewicz, Emilia Brzuszczak.

Trenerem drużyn jest Przemysław Surażyński.

Gdyńska Akademia Siatkówki jest Uczniowskim Klubem Sportowym założonym w 1997 roku. Odbywa się w nim szkolenie dzieci i młodzieży dla zawodniczek i zawodników w wieku 7-19 lat. Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży w akademii dofinansowywane jest ze środków Miasta Gdynia.