Wolontariusze sportowi poszukiwani!

Aktualności FOTO Projekty

Zapraszamy wszystkie chętne osoby w każdym wieku do programu wolontariatu sportowego prowadzonego przez Gdyńskie Centrum Sportu. Pierwsza okazja już 11 lutego, kolejna tydzień później. Przyjmujemy zgłoszenia do pomocy w organizacji Biegu Urodzinowego Gdyni z Decathlon oraz do Gali Gdyńskiego Poruszenia.

Dla wszystkich pasjonatów sportu i nie tylko otwieramy program wolontariatu sportowego. Oferujemy szeroką gamę różnorodnych wydarzeń sportowych, podczas których każdy wolontariusz znajdzie dla siebie przestrzeń do rozwoju.

– Nasze miasto bardzo docenia wolontariuszy, przede wszystkim za ich bezinteresowność i pasję jaką wkładają w pracę. Niejednokrotnie było to potwierdzane podczas dużych imprez, które organizowało Gdyńskie Centrum Sportu. Cieszę się, że otwieramy program, który będzie zrzeszał gdyńskich wolontariuszy i stworzy społeczność osób chcących angażować się w wielkie projekty. Przed nami Bieg Niepodległości, w którym pomoc wolontariuszy będzie nieodłącznym elementem – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor GCS.  

wolontariusz w trakcie pracy

ZAKŁADKA WOLONTARIAT

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Na przestrzeni lat w Polsce ukształtował się pozytywny wizerunek wolontariusza sportowego. Osoby te cechuje zaangażowanie, pracowitość, otwartość, komunikatywność i chęć nauki. Potencjał jaki drzemie w tej idei to ogromna siła napędowa każdego dużego wydarzenia sportowego w obecnych czasach.

Lubisz angażować się w organizację wydarzeń, masz wolny czas i chcesz poszerzyć grono znajomych? A może szukasz możliwości podniesienia swoich kompetencji i starasz się dostać wymarzona pracę? To na pewno przestrzeń dla ciebie. Niezależnie od wieku i doświadczenia czekamy na Twoje zgłoszenie.

– Wolontariat jest nieodłącznym elementem dużych imprez sportowych a wkład samych wolontariuszy w ich organizację  jest bezcenny. W przyszłym roku czekają nas kolejne duże wydarzenia jak choćby Nocny Bieg Świętojański, Bieg Niepodległości, turnieje siatkarskie czy  Mistrzostwa Europy w koszykówce U-20. Przy tych jak i innych mniejszych wydarzeniach będzie możliwość dołączyć po przez wolontariat do zespołu Gdyńskiego Centrum Sportu . Wierzę w to, że tym programem trafimy do pasjonatów sportów, a przede wszystkim młodych osób, które chcą poznać specyfikę i organizację tych wydarzeń  od środka – komentuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora GCS.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wolontariat to szansa na rozwój kompetencji językowych, czas na poznanie nowych osób, miejsce na zdobycie cennego doświadczenia, okazja do współpracy w grupie, możliwość do zebrania punktów do świadectwa lub na wymarzone studia, perspektywa rozwoju osobistego czy alternatywa do spędzenia miło wolnego czasu.

Wolontariusze mogą sprawdzić swoich sił w wielu obszarach funkcjonowania imprez sportowych. W zależności od dyscypliny, wydarzenia i specyfiki sportu do najczęstszych zadań należą:

  • obsługa biura zawodów, regat,
  • pomoc na trasach biegów, wyścigów,
  • obsługa stref vip,
  • wsparcie info punktów, welcome desków na terenie wydarzenia oraz w hotelach,
  • pomoc w obszarze social media i działaniach komunikacyjnych,
  • wolontariat informacyjny, współpraca z kibicami,
  • asysta techniczna,
  • wsparcie osób z niepełnosprawnościami,
  • obsługa biura akredytacji.

Jeśli chcesz dołączyć do nas – wypełnij formularz na stronie www.gdyniasport.pl.