Wracają zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Aktualności Projekty Gdyńskie Poruszenie

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na "Zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową", które w ramach Gdyńskiego Poruszenia odbywajć się będą w każdą niedzielę o godzinie 13.00 w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9. Pierwsze spotkanie już 18 września. 

Zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową, dla dzieci i dorosłych, poruszających się na wózkach i o kulach. Aktywności mają charakter ogólnorozwojowy. Uczestnicy uczą się techniki jazdy na wózku i pokonywania barier architektonicznych. Do tego dochodzą gry i zabawy zespołowe czy podstawowe elementy ćwiczeń siłowych, rozluźniających, zwinnościowych. W planie przewidziane są również fitness i wiele innych. Zajęcia wykraczają poza standardy, uczą również jak zdrowo żyć, gotować, robić dekoracje plastyczne. Uczestnicy borą czynny udział w wydarzeniach kulturalnych, śpiewają na koncertach (na widowni) i tańczą na dyskotekach . Uczymy innych pozytywnego spojrzenia na świat i niepełnosprawność.

Zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową Gdyńskiego Poruszenia koordynuje Magdalena Biegańska - tancerka i instruktorka tańca. Po tragicznym w skutkach wypadku samochodowym od kilkunastu lat poruszająca się na wózku inwalidzkim. Jako była tancerka, siatkarka i instruktorka fitness ciągle żyjąca w biegu. W 2016 roku została nagrodzona medalem Prezydenta Miasta Gdyni "Gdynia bez barier" za "pełną entuzjazmu zachętę i „poruszenie” do wszelkiej aktywności osób poruszających się na wózkach, ich rodzin i przyjaciół".

BEZPŁATNE ZAJĘCIA W GDYNI