Wystartowała 4. edycja Aktywnej Plaży z Portem Gdynia

Aktualności FOTO

Piątek był pierwszym dniem kolejnej edycji Aktywnej Plaży z Portem Gdynia. Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom kategorii U13 i U15. W sobotę i niedzielę czekają nas ogromne emocje podczas rozgrywek kategorii open.

• Pierwszy dzień turnieju Aktywna Plaża z Portem Gdynia za nami
  • Dziś rywalizowali najmłodsi uczestnicy – 32 zespoły kategoriach wiekowych U13 i U15
  • W sobotę i niedzielę mecze kategorii open

W wakacyjny lipcowy piątek w szranki stanęły zawodniczki i zawodnicy z kategorii wiekowych U13 i U15. Na 11 boiskach rywalizowały 32 zespoły w 2 kategoriach wiekowych – do lat 13 i do lat 15. Zespoły przybyły nie tylko z Trójmiasta czy Małego Trójmiasta Kaszubskiego, ale również Wrześni, Poznania czy Górowa Iławieckiego.

– Już po raz czwarty spotkaliśmy się na gdyńskiej plaży, aby dopingować siatkarki i siatkarzy biorących udział w turnieju Aktywna Plaża z Portem Gdynia. Rozgrywki rozpoczęliśmy od najmłodszych sportowców w kategoriach wiekowych U13 i U15. To był przedsmak emocji, jakie czekają nas w weekend, kiedy na boiska wyjdą zawodniczki i zawodnicy z kategorii Open – mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu, które organizuje zawody.– Zachęcam do spaceru na gdyńską plażę i dopingowania uczestników – dodaje.

Na gdyńskim piachu w kategorii najmłodszych dziewcząt poniżej 13 roku życia, zwyciężyła para Lena Fierek/Julia Kaźmierkiewicz. Drugie miejsce zdobyły Iga Raszpunda/Zuzanna Pałkowska, a na najniższym stopniu podium stanęła para Lena Skowrońska/Zuzanna Sukiennik. Wśród chłopców najlepsi okazali się Nikodem Gibała/Piotr Połeć, którzy w finale pokonali duet Filip Stankiewicz/Yaromir Sinitskiy. Na trzecim stopniu podium znaleźli się Jacek Miotke i Iwo Piątkowski.

W kategorii U15 po emocjonujących pojedynkach na najwyższym stopniu podium wśród dziewcząt stanęła dwójka Natasza Pieńskowska/Maja Pokrzywińska, tuż za nimi uplasowały się Zuzanna Kędzior/Kamila Linko, a brązowymi medalami zadowolić musiały się Lidia Smolak/Nadia Baumert. Wśród chłopców z kategorii U15 triumfowali Maksymilian Banaszak/Szymon Kasperczak. Na kolejnych stopniach podium stanęli Wojciech Witkowski/Wiktor Wisniewski oraz Michał Wica/Dawid Dobryłko.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez naszych partnerów.

Partnerem tytularnym Aktywnej Plaży jest Port Gdynia. Partnerami wydarzenia są PeKaZet, Decathlon, Ziaja, Kolibki Adventure Park, Lenovo, Trofeo. Patronami medialnymi są Trójmiasto.pl i Radio Kaszebe.

Organizator Partner tytularny
logo Port Gdynia

Partnerzy
Pekazet logo ziaja logo
Lenovo logo
Patroni medialni

Przed nami dwa dni rywalizacji turnieju Open, przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia:

20 lipca (sobota) Turniej Open, kategorie: Open K i Open M:

• 8:00-9:00: odbiór pakietów, weryfikacja zawodników z grup: A,C,E,G,I,K
  • 10:30-11:30: odbiór pakietów, weryfikacja zawodników z grup: B,D,F,H,J,L