Wystartowały koszykarskie Mistrzostwa Europy U20

Aktualności

Za nami pierwszy dzień zmagań w EuroBaskecie U20 mężczyzn, który w dniach 13-21 lipca rozgrywany jest w Gdyni. Zacięte spotkanie w "polskiej grupie", w którym Grecja pokonała Serbię 74:70. Zwycięstwa zanotowały też: Belgia,  Hiszpania, Izrael, Litwa, Słowenia, Włochy oraz Francja. Ta ostatnia okazała się zbyt mocna dla biało-czerwonych.

• EuroBasket U20 mężczyzn wystartował
  • Za nami pierwsze 8 spotkań
  • Francja okazała się zbyt silna dla Polski i wygrała wyraźnie

grafika z wynikami z 1. dnia

Obrońca tytułu nie pozostawił złudzeń

Francja, broniąca tytułu, pokonała Polskę, dominując fizycznie od pierwszych minut. Szczególnie wyróżniał się Zacharie Perrin, który miał perfekcyjną skuteczność w pierwszych pięciu minutach i wyprowadził Francję na kilkunastopunktowe prowadzenie.

Polacy zdołali zmniejszyć straty do 21:26 po trzech trójkach Anthony'ego Wrzeszcza, ale Francuzi kontynuowali dominację, zdobywając większość punktów w pobliżu pola trzech sekund. Na przerwę schodzili z wynikiem 58:36, a po zmianie stron utrzymali przewagę. Polacy, w tym Kuba Piśla i Anthony Wrzeszcz, próbowali odpowiedzieć, ale nie zdołali zatrzymać Francuzów.

Francja – Polska 110:56 (26:21, 32:14, 28:10, 24:11)

Kolejne spotkanie grupowe Polacy zagrają w niedzielę przeciwko Grecji o godzinie 18, trzeci zaś mecz w grupie w poniedziałek o tej samej porze przeciwko Serbii.

Początek wielkich emocji
Po pozostałych spotkaniach reprezentacja Włoch objęła prowadzenie w grupie B po zwycięstwie nad Niemcami. W innym meczu tej grupy Izrael pokonał Czechy, a Hiszpania rozgromiła Macedonię Północną 93:38. Liderem grupy D została Litwa, wygrywając z Islandią.

Pierwszy dzień z double-double zakończyło sześciu zawodników, w tym Paulius Murauskas z Litwy, który zdobył 19 punktów i 12 zbiórek.

Pełen harmonogram spotkań dostępny jest w serwisie FIBA. Lista niedzielnych spotkań prezentuje się następująco: