Wystartowały zapisy do gdyńskich biegów ulicznych

Aktualności WIDEO

Punktualnie o godzinie 12:00 uruchomione zostały zapisy do najbardziej popularnych gdyńskich biegów ulicznych. Pierwszy z nich odbędzie się w nocy z 23 na 24 czerwca, kolejny zaś 11 listopada. Osoby, które zgłoszą się na oba wydarzenia jednocześnie, mogą skorzystać z promocyjnej oferty cenowej.

Jestem przekonany, że stali bywalcy gdyńskich biegów już nie mogą doczekać się momentu, w którym ruszą na trasę Nocnego Biegu Świętojańskiego oraz Biegu Niepodległości. Przepełnia mnie wielka radość, że znów będziemy mogli spotkać się i na sportowo celebrować urodziny najsłynniejszej gdyńskiej ulicy oraz powrót Polski na mapę świata. Mam nadzieję, że uruchomienie zapisów choć w małym stopniu pozwoli poczuć atmosferę nadchodzących imprez – informuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

ZAPISY DO ZAWODÓW

Internetowo do zawodów zgłaszać się będzie można do 12 czerwca do godziny 23:59 w przypadku Nocnego Biegu Świętojańskiego, natomiast do Biegu Niepodległości rejestracja online czynna będzie do dnia 30 października. Po tych terminach, żeby wziąć udział w imprezach trzeba będzie udać się do biura zawodów i dokonać zapisu na miejscu.

Do Nocnego Biegu Świętojańskiego i Biegu Niepodległości można się już zapisywać, rejestracja ruszyła w południe – informuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które jest organizatorem imprez i dodaje: – W ramach startów odbędą się biegi dziecięce i młodzieżowe. Jest to nowością w czerwcowych zawodach, które w poprzednich latach zarezerwowane były wyłącznie dla osób dorosłych. Tradycyjnie w zmaganiach będą mogli uczestniczyć Nordic Walkerzy, którzy podobnie jak biegacze, zmierzą się z 10 km dystansem.

Opłaty startowe dla biegów i marszów na dystansie 10 km wynosić będą odpowiednio 80 zł w przypadku rejestracji internetowej lub 130 zł w przypadku zapisu w biurze zawodów. Cena dotyczy pojedynczego biegu. Osoby chcące wziąć udział w obu imprezach mogą wybrać taką opcję podczas rejestracji i w tym przypadku kwota wpisowego wyniesie 130 zł za dwa biegi lub dwa marsze.

W przypadku biegów młodzieżowych, w skład których wchodzić będą: Bieg Malucha, Starszaka, Młodzika i Juniora, opłata startowa wynosić będzie 20 zł w formule online oraz 50 zł w biurze zawodów.

Wszyscy, którzy ukończą Nocny Bieg Świętojański lub Bieg Niepodległości w limicie czasu, po przekroczeniu linii mety otrzymają pamiątkowe medale. Najlepsi w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają gratyfikacje finansowe w wysokości 1500 zł za I miejsce, 1000 zł za zajęcie drugiej pozycji oraz 500 zł za uplasowanie się na trzeciej lokacie. W kategoriach wiekowych pierwsze trójki otrzymają natomiast pamiątkowe puchary – zaznacza Paweł Brutel zastępca dyrektora GCS.

NOCNY BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Przypominamy, że Nocny Bieg Świętojański odbędzie się w nocy z 23 na 24 czerwca, natomiast Bieg Niepodległości wystartuje 11 listopada. Do obu imprez można rejestrować się poprzez Profil Zawodnika.