Wystartuj na azymut na Kamiennej Górze

Aktualności

Jutro miłośnicy nawigacji spotkają się na Kamiennej Górze w celu znalezienia za pomocą mapy ukrytych punktów kontrolnych. Będzie to druga edycja „Dziennego Azymutu” organizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy „Azymut 45” Gdynia. Centrum zawodów znajdować się będzie na terenie Szkoły Podstawowej numer 51. Początek o godzinie 19:00.

Do zawodów można zgłaszać się dziś do godziny 20:00 wysyłając maila na adres zgloszenia@azymut45gdynia.org lub jutro, w dniu rozgrywania Dziennego Azymutu, do godziny 18:30 w biurze biegu – informuje Jerzy Porzycz, organizator imprezy i dodaje – Przy zgłoszeniu w dniu biegu nie gwarantujemy startu w wybranej przez uczestnika kategorii, gdyż zależy to od dostępności map.

REGULAMIN IMPREZY

KOMUNIKAT TECHNICZNY

Azymut odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, a zawodnicy do wyboru będą mieli 4 kategorie różniące się poziomem trudności i długością. Trasy można będzie pokonywać biegiem lub marszem, indywidualnie lub w zespołach. – Każdy sam decyduje i wybiera, to co najbardziej lubi – informuje Porzycz.

Pierwsza kategoria to „Płotka" - stworzona z myślą o najmłodszych uczestnikach oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z orientacją. Trasa jest niedługa i przebiega w pobliżu Centrum Zawodów. To świetna trasa na zachętę i rozpoczęcie przygody z orienteeringiem.

Drugą kategorią jest „Pstrąg" – polecana osobom, które już zetknęły się z imprezami na orientację, ale jeszcze nie czują się zbyt pewnie i na siłach na starty na dłuższej i trudniejszej trasie.

Trzecia w kolejności kategoria to „Pirania", która jest przeznaczona dla osób, które znają tajniki nawigacji i sprawnie potrafią posługiwać się mapą i kompasem.

Najtrudniejszą i najdłuższą trasą w kategorii jest „Rekin". Jest ona stworzona dla zawodników wyczynowych, którzy oprócz sporych wyzwań, lubią się także porządnie zmęczyć na trasie.

fot. UKS Azymut 45 Gdynia

Imprezę organizujemy z myślą o tych, którzy lubią nowe, ciekawe wyzwania, lubią aktywnie spędzać czas, chcieliby stawiać pierwsze i kolejne kroki w biegach lub marszach na orientację oraz tworzyć wspólnie z nami i innymi uczestnikami niepowtarzalną atmosferę, jaka od lat panuje na naszych spotkaniach, zarówno na trasach, jak i po ich zakończeniu, przy ciepłej herbatce z sokiem malinowym oraz słodkim poczęstunku na mecie – zaprasza Jerzy Porzycz.

STRONA INTERNETOWA DZIENNEGO AZYMUTU

Terminy Dziennego Azymutu

  • E2 - 16.05.2024 Gdynia Kamienna Góra
  • E3 - 06.06.2024 Gdynia Obłuże
  • E4 - 05.09.2024 Gdynia Witomino