Wysyp medali w Mistrzostwach Polski Wushu

Aktualności

W dniach 12-13 czerwca w Warszawie odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Wushu, w których wystartowała z sukcesami, liczna reprezentacja Shaolin Kung Fu - Sekcja Chińskich Sztuk Walki z Gdyni.

Wushu to chińskie sztuki walki charakteryzujące się niezwykłym bogactwem technik walki bronią białą oraz bez broni za pomocą zadawania ciosów, kopnięć, dźwigni, rzutów i podcięć. Zawody od samego początku były wielką niewiadoma ze względu na pandemię. Nie było wiadomo na jakim poziomie sportowym będą przeciwnicy, gdyż wcześniejsze turnieje zostały odwołane. Okazało się, że do Warszawy przyjechali zawodnicy bardzo dobrze przygotowani oraz głodni rywalizacji. To sprawiło, że poziom sportowy mistrzostw stał na bardzo wysokim poziomie. Łącznie Shaolin Kung Fu - Sekcja Chińskich Sztuk Walki z Gdyni zdobyła 11 medali, w tym 5 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy. Wiktoria Brzozowska, najmłodsza, 7 letnia zawodniczka, zdecydowanie wygrała swoją konkurencję form ręcznych. Medale w swoich kategoriach wywalczyli również Patryk Brzozowski: I m. formy ręczne północne, II m. formy ręczne południowe i formy z bronią krótką, Jakub Dziecielski: II m. formy z bronią krótką, III m. formy ręczne północne, Marta Łosińska: II m. konkurencje walk kobiet do 65 kg, Maksymilian Murszewski: I m. konkurencje walk do 75 kg, I m. formy ręczne północne i formy z mieczem, II m. formy ręczne południowe.