XI Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Gdyńskie Delfinarium” za nami

Aktualności

Na pływalni Akademickiego Centrum Sportu przy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, w dniu 16 października, odbyły się XI Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Gdyńskie Delfinarium”, nad którymi honorowy patronat objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.

W uroczystym otwarciu imprezy wzięli udział Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni do spraw jakości życia, Jarosław Chrościelewski, Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Płwakiego oraz Arkadiusz Sobieraj, pełniący funkcję Kierownika Ośrodka Wychowania Fizycznego i Sportu AMW.

Na starcie imprezy stanęło 602 pływaków z 26 klubów z całego kraju, co pokazuje popularność tej dyscypliny sportu oraz rangę gdyńskiej imprezy. Zawody zakończyły się sukcesem zarówno pod względem organizacyjym, jak i sportowym gospodarzy – Klubu Sportowego Delfin. Zawodnicy gospodarzy zwyciężyli w klasyfikacji medalowej zdobywając 41 medali, w tym 16 złotych, 11 srebrnych i 14 brązowych.

– Cieszymy się, że nasza impreza wciąż się rozwija. W tym roku została zmieniona formuła zawodów, dzięki czemu zwiększyło się zainteresowanie i mogliśmy gościć w Gdyni nowe kluby z całej Polski. Jest to aktualnie największe wydarzenie pływackie rozgrywane w naszym województwie. Tegoroczny poziom zawodów był wysoki. Padło wiele wartościowych wyników w kategorii dzieci i juniorów – podsumowuje Przemysław Czoków, organizator a także trener główny sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  • 10 lat: Iga Tkaczyk – Ósemka Toruń, Bruno Kryś – Tri Team Rumia,
  • 11 lat: Lidia Tomczuk– Cartusia Kartuzy, Szymon Budzisz – Kormoran Olsztyn,
  • 12 lat: Barbara Kazimierska – Tri Team Rumia, Gracjan Drapała – Rekin Bydgoszcz,
  • 13 lat: Lena Olender – Delfin Gdynia, Yehor Maistruk – Tri Team Rumia,
  • 14 lat: Weronika Markiewicz – Neptun Gdańsk, Radosław Kryś – Tri Team Rumia,
  • 15 lat: Agnieszka Rudomina – Orka Grudziądz, Kacper Maksajda – Skalar Słupsk,
  • 16-18 lat: Zofia Chrzan – Delfin Gdynia, Adam Zdybel – Delfin Gdynia.

WYNIKI, RELACJA VIDEO, ZDJĘCIA Z IMPREZY

Wydarzenie organizowane przez Klub Sportowy Delfin współfinansuje miasto Gdynia.