XXI Bieg Mikołajkowy dla dzieci i młodzieży na Dąbrowie

Aktualności

11 grudnia Rada Dzielnicy Gdynia Dąbrowa oraz Puchar Gdyni zapraszają na XXI Bieg Mikołajkowy dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie odbędzie się na świeżym powietrzu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w dzielnicy Dąbrowa w Gdyni. Bezpłatna rejestracja zawodników ruszyła i odbywa się poprzez portal elektronicznezapisy.pl.

Aktywne dzieci, to aktywni dorośli, spędzanie w ten sposób wolnego czasu  daje nam najlepszą nagrodę - lepsze zdrowie i dobre samopoczucie. – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. Bardzo mnie cieszą takie wydarzenia w gdyńskich dzielnicach, niosą ze sobą dużo radości i dobrej zabawy, tak dziś potrzebnej każdemu z nas, a także nutę współzawodnictwa. – podkreśla wiceprezydent.

Wydarzenie ma na celu popularyzację aktywnego spędzania wolnego czasu, biegów wśród dzieci i młodzieży oraz integrację mieszkańców. Biegi rozegrane zostaną w jedenastu kategoriach wiekowych, na różnych dystansach od 100 do 1500 metrów. Młodzi amatorzy biegania zmierzą się w biegach m.in. Majtka, Marynarza, Bosmana, Kapitana, Komandora a nawet Admirała. Na uczestników na mecie, czekały będą dyplomy, pamiątkowe medale, a dla pierwszej trójki w poszczególnych kategoriach wiekowych puchary. Bezpłatna rejestracja zawodników odbywa się do 10 grudnia poprzez portal: elektronicznezapisy.pl., a także w biurze zawodów. Na stronie zapisów znajduje się także regulamin imprezy i szczegółowy harmonogram zawodów, prosimy zawodników i ich opiekunów o zapoznanie się z nim.

– Rada Dzielnicy od lat wspiera takie inicjatywy na terenie Dąbrowy. Niezmiernie istotne są dla nas zawody sportowe, które po pierwsze dają dużo frajdy dzieciom i młodzieży, ale także są doskonałą okazją do integracji społecznej i zaszczepienia bakcyla aktywności sportowej, który z pewnością zaowocuje w przyszłości – mówi Bartosz Grube, radny dzielnicy Dąbrowa.

Ponadto zawodnicy powyżej 16 roku życia będą mieli okazję wziąć udział w teście Coopera, zawodniczy będą poruszać się po ok. 500 metrowej pętli, która po 12 minutach zostanie zablokowana, wygrywa ten kto zrobi jak największą liczbę okrążeń. W przypadku tej samej ilości kółek, wygrywa ta osoba, która ukończyła z lepszym czasem ostatnie pełne okrążenie.

Zawody wystartują w sobotę 11 grudnia o godz. 10:00 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, ul. Nagietkowa 73. W miarę dostępnych pakietów startowych zapisy na poszczególne biegi prowadzone będą również od godz. 9:00, do 15 minut przed każdą wyznaczoną godziną startu danej kategorii wiekowej, w biurze zawodów mieszczącym się na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Odbiór pakietów startowych dla zawodników zapisanych elektronicznie, w piątek 10 grudnia od 15:00 do 20:00 w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, przy ul. Olimpijska 2.

Organizatorami wydarzenia są Rada Dzielnicy Gdynia Dąbrowa, Fundacja Good Time oraz The North Event.

ZAPISY DO IMPREZY