XXVIII Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana

Aktualności

Klub Lekkoatletyczny „Gdynia” zaprasza wszystkich sympatyków lekkoatletyki na XXVIII Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana. Zawody odbędą się 20 kwietnia w Hali LA Gdyńskiego Centrum Sportu. Początek o godzinie 10:00. Wstęp wolny.

Festiwal dedykowany będzie Walentemu Wejmanowi wybitnemu działaczowi i trenerowi Stoczniowego Klubu Sportowego „Bałtyk”, wychowawcy olimpijczyków Władysława Kozakiewicza i Jerzego Hewelta oraz wielu reprezentantów naszego kraju oraz medalistów Mistrzostw Polski.

Podobnie jak w poprzednich latach zawody rozegrane będą równocześnie na trzech skoczniach w dwunastu kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców. Każda edycja Festiwalu Skoku o Tyczce cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zawodników naszego kraju uprawiających tą trudną, ale jakże widowiskową konkurencję lekkiej atletyki. Wielu uczestników poprzednich Festiwali było olimpijczykami, reprezentantami naszego kraju oraz medalistami Mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu ponad 100 zawodników z całego kraju. Warto wspomnieć, że w kategoriach dziecięcych Festiwal przybrał rangę Nieoficjalnych Mistrzostw Polski w Skoku o Tyczce.

STRONA INTERNETOWA KL GDYNIA