Za tydzień maraton na orientację Spiros

Aktualności

Dwudziesta szósta edycja Spirosa, czyli maratonu na orientację, odbędzie się już za, 6 kwietnia w Gdyni. Organizatorem jest Pomorski Okręgowy Związek Biathlonu z siedzibą w Gdyni, a baza zawodów zlokalizowana będzie w salonie rowerowym Electofun przy ul. Morskiej 509. Zapisy do zawodów kończą się w dniu 3 kwietnia.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników trasy piesze o długości od 5 do 30 km oraz rowerowe, na których kolarze do przejechania będą mieli dystanse 21 i 42 km. Nowością w tej edycji jest trasa dedykowana posiadaczom rowerów elektrycznych. Długość trasy została obliczona w linii prostej pomiędzy kolejnymi Punktami Kontrolnymi (PK) według optymalnego wariantu pokonywania trasy z uwzględnieniem elementów nie do przejścia czy przejechania.

Zadaniem uczestników jest pokonanie danej trasy, mając potwierdzoną obecność na wszystkich punktach kontrolnych za pomocą karty startowej. Uczestnicy mogą zaliczać kolejne punkty w dowolnej kolejności, zgodnie z otrzymaną mapą i opisem trasy. Warunkiem sklasyfikowania uczestnika jest odnalezienie i prawidłowe potwierdzenie dowolnego punktu danej trasy. Każdy z nich ma określoną punktację wagową.

Mapa z XXV edycji Spiros

O klasyfikacji końcowej w pierwszej kolejności decyduje suma punktów wagowych uzyskanych na trasie przez uczestnika za potwierdzenie PK, w drugiej kolejności ilość potwierdzonych punktów, a w trzeciej decyduje czas przybycia uczestnika na metę.

Najlepsi uczestnicy na poszczególnych dystansach i trasach otrzymają dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe, a na wszystkich czekać będzie prowiant na mecie.

ZAPISY DO ZAWODÓW