Zajęcia z samoobrony dla mieszkańców Gdyni

Aktualności

Startują nowe zajęcia z samoobrony dla mieszkańców Gdyni. Zajęcia pt. „Kurs samoobrony” oraz „Samoobrona dla kobiet” odbywają się w sobotnie przedpołudnie w hali lekkoatletycznej GCS.

O merytoryczno-sportową wartość kursu zadają profesjonaliści – trenerzy Krav Maga Pomorze.

W ramach zajęć uczestnikom przybliżone zostaną aspekty walki i poprawnych reakcji w różnych dystansach i sytuacjach zagrożenia, z którymi może się spotkać każdy. Dzięki uczestnictwu w treningach nauczyć będzie się można zapobiegania agresji fizycznej, unikaniu uderzeń, bezpiecznego uwalniania się od chwytów czy odpowiedzi atakiem na atak.

Edukacja kobiet w zakresie istniejących zagrożeń, ich rozpoznawania i unikania, a także metod postępowania w sytuacjach niebezpiecznych pomaga zwiększyć bezpieczeństwo kobiet. Integralną częścią szkolenia są zajęcia praktyczne ćwiczące umiejętności obronne kobiet oraz zwiększające sportową formę uczestniczek. Zajęcia przeznaczone dla Pań obejmą również reakcji podczas próby gwałtu, aby każda z uczestniczek czuła się waleczna, niezwyciężona i bezpieczna.

Za powstanie zajęć odpowiadają sami mieszkańcy, którzy składali stosowne wnioski i głosowali na nie. Zajęcia pt. „Kurs samoobrony” oraz „Samoobrona dla kobiet” finansowane są z bowiem Budżetu Miasta Gdyni w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego pochodzącego z Rad Dzielnic Mały Kack oraz Redłowo.

Samoobrona dla kobiet – soboty – godz. 10-11, Hala LA GCS, ul. Olimpijska 5

Kurs samoobrony – soboty – godz. 9-10, Hala LA GCS, ul. Olimpijska 5