Zdobądź Puchar Rowerowej Stolicy Polski i wygraj nagrody

Aktualności Projekty

Gdynia dołączyła do ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Projekt wystartuje w najbliższy czwartek, 1 czerwca, i potrwa do końca miesiąca. Organizatorem konkursu jest miasto Bydgoszcz. Udział w akcji, do której przystąpiło 127 miast, jest bezpłatny.

Zasady rywalizacji są proste. Rowerzyści pobierają darmową aplikacjęstworzoną przez Bydgoszcz specjalnie na potrzeby rywalizacji. Za jej pomocą rejestrują pokonywane trasy i ich długość. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. My wybieramy Gdynię!

Każdy uczestnik, który zapisał się do treningu do Rowerowej Stolicy Polski będzie automatycznie przeniesiony do głównego eventu, nie trzeba się więc drugi raz rejestrować do projektu.

Dla najaktywniejszych przewidziano cenne nagrody. Trójka najlepszych kobiet oraz mężczyzn otrzyma pamiątkowe puchary oraz pakiety startowe na przyszłoroczne zawody MTB odbywające się podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy w kolarstwie górskim w Gdyni. Dodatkowo 300 najlepszych osób zostanie nagrodzone bonami do Decathlonu w kwocie 50 zł każdy.

REGULAMIN PROJEKTU „PUCHAR ROWEROWEJ STOLICY POLSKI”

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. Najważniejsze jest jednak to, że akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla Włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta. W 2022 roku triumfowała Biała Podlaska przed Puławami i Gnieznem. W latach 2019, 2020 oraz 2021 Puchar Rowerowej Stolicy Polski trafił w ręce mieszkańców Nowej Soli.

STRONA PROJEKTU