Zmiana godzin najbliższych zajęć Pickleballa

Aktualności Projekty Gdyńskie Poruszenie

Informujemy, że zajęcia z Pickleballa odbywające się w dniu 25 maja (sobota) wyjątkowo zostają przesunięte na godziny 14:30-16:30. Zmiana spowodowana jest odbywającą się tego samego dnia imprezą Family Day, na którą w imieniu organizatorów zapraszamy.

Co to jest pickleball?

Pickleball to sport rakietowy, który jest mieszanką tenisa ziemnego, tenisa stołowego i badmintona. Na pierwszy rzut oka przypomina pierwszą dyscyplinę, jednak pole gry jest ponad 3 razy mniejsze od kortu tenisowego. Gracze używają krótkich kompozytowych rakietek, a prędkość plastikowej piłki w grze jest dużo wolniejsza. Z tego powodu pickleball jest grą odpowiednią dla osób w każdym wieku i bardzo łatwą do nauczenia się również dla tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia ze sportami rakietowymi.

Krótkie odległości, żeby dobiec do piłki sprawiają, że w trakcie rozgrywek o zwycięstwie nie decyduje szybkość i siła, ale strategia i opanowanie, dlatego 8-latek może rozegrać mecz z 80-latkiem, a starsza osoba może pokonać sportowca w sile wieku.

Treningi  poprowadzić będzie licencjonowana trenerka ekspertka szkolenia podstawowego Polskiego Związku Tenisowego Katarzyna Raszka.

Zajęcia organizowane są w ramach Gdyńskiego Poruszenia, a udział w nich jest bezpłatny. Obowiązują zapisy, tel.: 502 470 710.

PICKLEBALL