Zmodernizowane boisko przy SP 21 czeka na sportowców

Aktualności Inwestycje

Odebrano kolejną sportową inwestycję w Gdyni. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Jana z Kolna powstało wielofunkcyjne boisko, na którym można już rozgrywać mecze i trenować. Inwestycja zrealizowana została w ramach Budżetu Obywatelskiego Gdyni.

– To znakomita wiadomość, że z nowego boiska uczniowie miejscowej szkoły podstawowej mogą korzystać od samego początku roku szkolnego. Cieszę się, że udało się tego dokonać – komentuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Tym samym przeprowadziliśmy drugą już modernizację na terenie tej placówki – dodaje.

Inwestycja zrealizowana została w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2020. Głównym celem projektu autorstwa Bartosza Gruszki było wykonanie nowej nawierzchni wielofunkcyjnego boiska, którego powierzchnia po modernizacji wynosi około 1490 m².

Kolejna gdyńska szkoły zyskała nowe, wielofunkcyjne boisko, z aż trzema polami do gry w piłkę siatkową  mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.W przypadku "21" jest to szczególnie ważne, bowiem właśnie tu, w ramach klas sportowych, trenują przyszłe gwiazdy polskiej siatkówki. Jestem przekonany, że z nowego boiska cieszą się nie tylko młodzi sportowcy, ale wszyscy uczniowie tej szkoły.

W ramach niej powstały trzy pola do gry w piłkę siatkową. Boisko zyskało także 2 bramki, 4 kosze oraz elementy małej architektury. Odnowione zostały również piłkochwyty, na których zamocowano specjalne siatki zabezpieczające przed wypadnięciem piłki poza obiekt.

To już druga modernizacja tego intensywnie użytkowanego obiektu przyszkolnego – informuje dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki i dodaje: – Przypomnijmy, że istniejące w tym miejscu boisko asfaltowe w 2006 roku otrzymało nawierzchnię z trawy syntetycznej i było jednym z pierwszych boisk ze sztuczną trawą w Gdyni. Tym razem modernizacja dotyczyła przekształcenia obiektu w wielofunkcyjne boisko poliuretanowe, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców wyrażonymi w wybranym do realizacji projekcie Budżetu Obywatelskiego.

Umowa na modernizację została zawarta z firmą AUTO-SPORT Sp. z o.o. spółka komandytowa Całkowity koszt inwestycji wyniósł 759 914,55 zł brutto.