Żołnierze i cywile ścigali się w Porcie Wojennym Gdynia

Aktualności

VIII edycja jednego z najbardziej ciekawych i charakterystycznych biegów ulicznych w Polsce, rozgrywanego na dystansie 5 mil morskich przeszła do historii.

W czwartkowe przedpołudnie 28 października na terenie Portu Wojennego Gdynia odbył się Bieg 5 Mil, w którym udział wzięło blisko 400 zawodników z całego kraju. W zawodach wzięli udział zarówno zawodowi żołnierze reprezentujący swoje jednostki, jak i cywile, dla których tego dnia bramy wojskowe stanęły otworem.

Pięć mil morskich, czyli 9260 metrów, najszybciej pokonał szeregowy Patryk Stypułkowski z 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej, który na pokonanie trasy potrzebował 29 minut i 37 sekund. Wśród kobiet, jako pierwsza finiszowała szeregowy Ewelina Paprocka z Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej, przecinając linię mety po 34 minutach i 18 sekundach.

OFICJALNE WYNIKI ZAWODÓW

Podczas biegu 5 Mil swój udział, jak co roku, zaznaczyła reprezentacja Gdyńskiego Centrum Sportu, która występując w składzie: dyrektor Przemysław Dalecki, zastępca dyrektora Tomasz Cząstka, Tomasz Cieślak i Piotr Suchenia, zaliczyła udany występ.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli Bieg 5 Mil, na mecie otrzymali pamiątkowe medale, a zdobywcy miejsc I–III we wszystkich klasyfikacjach biegowych mężczyzn, kobiet i drużynowej okazałe puchary. Na zawodników dodatkowo czekała prawdziwa wojskowa grochówka i kiełbasa z grilla.

Organizatorem Biegu 5 Mil był Gdyński Dywizjon Okrętów Bojowych oraz Stowarzyszenie Oficerów Marynarki Wojennej RP. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Wojciech Szczurek.