Aktywna Plaża 2022 – wystartowały zapisy

Aktualności WIDEO

Siatkarskie emocje znów zawładną gdyńską plażą! W terminie 23–24 lipca pasjonaci siatkówki na piasku zmierzą się w drugiej edycji turnieju Aktywna Plaża. Zapisy na wydarzenie, którego pula nagród sięga 15 tys. zł, potrwają do 8 lipca lub do wyczerpania limitu miejsc.

ZAPISZ SIĘ

Po sukcesie i ogromnym zainteresowaniu zawodami w jego pierwszej edycji organizatorzy kontynuują nową tradycję sportowych zmagań na plaży Gdynia Śródmieście. Tym razem impreza odbędzie się w przedostatni weekend lipca:

– Miłośnicy siatkówki plażowej nie powinni zwlekać, lecz zapisywać się możliwie szybko. Po zainteresowaniu, jakim cieszył się ostatni turniej, spodziewamy się, że limity wynoszące 40 zespołów na kategorię zostaną osiągnięte szybciej, niż data graniczna rejestracji – mówi zastępca dyrektora organizującego wydarzenie Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel. – Nie mamy wątpliwości, że przed nam kolejny świetny turniej, w którym na plaży w Śródmieściu Gdyni rywalizować będą świetne siatkarki i siatkarze. Każdy, kto dołączy do nas z pewnością nie będzie żałował – dodaje.

zawodniczki w trakcie gry

O poziom sportowy można być spokojnym. Tylko w ubiegłorocznej edycji na liście startowej znalazła się olimpijka z Rio Monika Brzostek, multimedalistka Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Agnieszka Wołoszyn, zdobywca Pucharu, Super Pucharu Polski, dwukrotny Mistrz Polski Przemysław Stępień czy mający za sobą występy w rozgrywkach FIVB World Tour Piotr Ilewicz . To pokazało, jakim zainteresowaniem cieszy się nadmorski turniej.

Na najlepszych czekają nie tylko pamiątkowe puchary i medale, ale także atrakcyjne nagrody. Pula nagród finansowych sięga 15 tys. złotych. Zwycięskie zespoły otrzymają po 2,5 tys. zł. Nagrody finansowe obejmą pierwsze 8 miejsc w kategorii. Do wygrania będzie także sprzęt sportowy – piłki oraz siatki.

zawodnik w wyskoku na plaży

Zespoły zostaną rozlosowane i podzielone na grupy, spośród których po rozegraniu meczów awansują najlepsze. Faza finałowa odbywać się będzie w systemie brazylijskim. Finał „B” zostanie przeprowadzony w systemie zależnym od pozostałej liczby drużyn. Turniej rozegrany zostanie zgodnie z obowiązującymi przepisami gry w siatkówkę plażową FIVB i zasadami fair play.

kibice

Aby wystartować w zawodach należy zarejestrować swoją drużynę w systemie i uiścić w terminie opłatę startową wynoszącą 50 zł. Rejestracja przebiega wyłącznie elektronicznie, to znaczy że w dniu zawodów nie będzie możliwości dołączenia do rywalizacji. Tego dnia możliwy będzie jedynie odbiór pakietów zarejestrowanych w systemie. Szczegóły wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne są na stronie internetowej www.gdyniasport.pl.

A tak wyglądyły zawody w ubiegłym roku:

PRZEJDŹ DO STRONY ZAWODÓW