Arka Gdynia przegrywa w finale Fortuna Pucharu Polski

Niestety, nie tym razem - można by było powiedzieć po finałowym spotkaniu Fortuna Pucharu Polski, w którym Arka mierzyła się z Rakowem Częstochowa. Po emocjonującej końcówce gdynianie przegrali 1:2.

To był trzeci finał z udziałem Żółto-Niebieskich w ciągu pięciu ostatnich edycji. Już samo to było spektakularnym sukcesem. Zawodnicy z miasta morza i marzeń nie należeli również do faworytów w decydującej rozgrywce. Raków to przecież wicelider polskiej Ekstraklasy, który już zapewnił sobie medal mistrzostw Polski. Każdy inny wynik niż triumf częstochowian byłby niespodzianką.

Arena Lublin przed finałem - zdjęcie podczas odgrywaniu hymnu z dwoma zespołami na murawie oraz herbami trzymanymi przez wolontariuszy

Do sięgnięcia po puchar zabrakło niewiele ///fot. M. Urbaniak

Dobre złego początki

Gdynianie znakomicie taktycznie podeszli do spotkania. Trener Dariusz Marzec miał pomysł, który jego piłkarze zrealizowali w stu procentach. Zneutralizowanie ofensywnych atutów Rakowa Częstochowa, a z czasem próby własnych sił pod polem karnym przeciwnika.
Jeden z takich ataków przyniósł upragnione prowadzenie. Strzelec Mateusz Żebrowski, choć ewidentnie chciał podawać, trafił w piłkę tak, że ta idealnie zmieściła się w bramce.

Do napisania kolejnej niebywałej historii zabrakło jednak dziesięciu minut. Raków wyrównał, a dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wyszedł na prowadzenie 2:1.

Ponownie dumni!

Postawa Żółto-Niebieskich wymaga jednak podziękowań. Mało kto spodziewał się, że Arka będzie aż tak trudnym oponentem dla zdecydowanego faworyta. Tymczasem gdynianie po raz kolejny pokazali, że ich obecność w kolejnym finale nie była przypadkowa.