Bezpłatne zajęcia sportowe w Gdyni wracają po przerwie

Aktualności Gdyńskie Poruszenie

Po zawieszeniu bezpłatnych zajęć sportowych w Gdyni nadszedł czas wielkiego odliczania do 14 marca, gdyż wraz z pierwszym poniedziałkiem przyszłego tygodnia wznowione zostaną wszystkie aktywności realizowane w tym roku w ramach Gdyńskiego Poruszenia, Budżetu Obywatelskiego oraz środków statutowych Rad Dzielnic.

14 marca to oficjalna data wznowienia wszystkich gdyńskich zajęć, zawieszonych na czas pandemii, lecz trzy aktywności, jak Joga, Pilates i Zumba, wystartowały wcześniej, bo 8 marca. To spotkania zainicjowane przez Radę Dzielnicy Witomino, które odbywają się w szkołach podstawowych numer 12 oraz 35 – informuje i jednocześnie zaprasza Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

W ramach darmowych spotkań zapraszamy na niezwykle popularne marsze Nordic Walking, odbywające się na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni organizowane w ramach projektu „Odetchnij w Gdyni”. Dla miłośników jazdy na dwóch kółkach przygotowaliśmy indor cycling, czyli kolarstwo pod dachem. Jak zawsze będzie coś dla pasjonatów zumby, jogi i pilatesu, a także coś specjalnego dla seniorów. Reaktywowane zostaną także zajęcia dla kobiet w ciąży i dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Niebawem uruchomione zostaną nowe treningi przeznaczone dla wszystkich tych, którym nie obce są ćwiczenia siłowe.

Bezpłatne zajęcia skierowane są dla każdego, niezależnie od wieku. Przeznaczone  są one dla wszystkich, dla których ważne jest wyjście z domu i sprawdzenie, jaki zastrzyk hormonu szczęścia daje chwila wysiłku fizycznego oraz jaką radośći samozadowolenie można uzyskać nawet po krótkiej dawce ćwiczeń – podsumowuje Brutel.

Szczegóły dotyczące wszystkich bezpłatnych zajęć znaleźć można w zakładce bezpłatne zajęcia oraz naszym kalendarzu.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA W GDYNI