Cykliczny Bieg Śledzia – 300 odsłona za nami!

Aktualności

Urodzinowy Cykliczny Bieg Śledzia zgromadził 63 uczestników, miłośniczek i miłośników amatorskiego biegania. W środowy wieczór 15 maja br. padły życiówki biegowe zwane „śledziówkami”. Nie zabrakło też uroczystego startu zawodników w alei Topolowej i słodkości na mecie.

– Środowe spotkanie biegowe dla nas organizatorów Cyklicznego Biegu Śledzia… to był jeden wielki szok, niedowierzanie. Dopisało wszystko, zawsze uśmiechnięte środowisko biegowe, znakomita frekwencja i pogoda. Zawsze staramy się stanąć dla uczestników na wysokości zadania, wspierają nas nasi ambasadorzy Magdalena Kruszyńska i Tadeusz Orlikowski, wolontariusze i sympatycy, ale 300 bieg pokazał, że to nie my jesteśmy Cyklicznym Biegiem Śledzia, tylko wszyscy jego uczestnicy, którzy pokazali kto tworzy CBŚ i dla kogo istnieje ta idea! To właśnie biegacze stający co tydzień o 19:30 na bulwarze stają się współtwórcami Cyklicznego Biegu Śledzia. I chodź przychodzi czasami moment załamania, zwątpienia, takie dni pokazują, że warto, kontynuować to wyjątkowe biegowe wydarzenie – podsumowują organizatorzy Mirosława Augustyniak i Wojtek Czaykowski.

Jak wyglądał 300 Cykliczny Bieg Śledzia? Zobaczcie sami:

Przypomnijmy, że koleżeński i darmowy bieg na dystansie 10 km, odbywa się w każdą środę o 19:30 na bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni, znany i lubiany wśród trójmiejskich biegaczy od 2016 roku zadomowił się przy nadmorskich ścieżkach. Ta biegowa inicjatywa rozpoczęła się dokładnie 29 września 2016 r., pierwsze zawody przyciągnęły prawie 40 biegaczy. Pierwotnie wydarzenie odbywało się w czwartki, jednak od 2017 roku, narodziła się nowa tradycja organizowania Biegu Śledzia w środy. Dla zachowania historycznego oraz humorystycznego skrótu (CBŚ), nazwa Czwartkowy Bieg Śledzia zmieniona została na Cykliczny Bieg Śledzia. Organizatorom zależało na pozostaniu przy dawnym skrócie, a w nazwie nie mogło zabraknąć śledzi, symbolu Gdyni i żartobliwej nazwy mieszkańców naszego miasta, ponadto
w trakcie biegu zawodnicy mijają pomnik gdyńskich śledzi aż sześciokrotnie.

zdjęcie jubileuszowe

– Cykliczny Bieg Śledzia to przede wszystkim świetna integracja biegowego środowiska. Co tydzień mamy okazję spotkać się z przyjaciółmi, którzy podzielają naszą pasję.  Planowanie wspólnych startów, wzajemna motywacja do realizacji planów  treningowych czy wyzwań biegowych, a nawet wspólne dojazdy z bardziej odległych zakątków Gdyni – to wszystko sprawia, że wielu z nas chętnie wraca co środę na Śledzia. Do tego biegamy w sercu Gdyni, ścieżkami bulwaru Nadmorskiego, pokonujemy 10 kilometrową trasę, która jest fantastyczna i pozwala osiągnąć świetne wyniki, a niejednokrotnie „życiówki” zwane przez nas „śledziówkami" – komentuje Aleksandra Jakubiec, uczestniczka ĆBŚ, wielokrotna zwyciężczyni tego biegu.– Do ławicy Śledziowej dotarłem w 2020 r, oczywiście z polecenia znajomych. Od mojego pierwszego startu spodobała mi się formuła biegu CBŚ, czyli Cały Bieg Śmieszny. Lubię dobry humor, fajną zabawę, a przede wszystkim wspaniałych ludzi. Takich właśnie poznałem na CBŚ i dzięki temu biegowi poznałem m.in. organizatorów. Teraz jako "CHYLOŃSKI DZIK" już nie wyobrażam sobie środy bez Cyklicznego Biegu Śledzia – podsumowuje Roman Górecki, uczestnik, którego zawsze spotkamy na linii startu CBŚ.

Złote trójki Pań i Panów podczas 300 Cyklicznego Biegu Śledzia:

 1. Żaneta Krużycka 00:47:17

2. Katarzyna Mikołajczyk 00:48:01

3. Małgorzata Rinc 00:48:07

1. Paweł Pacholec 00:36:56

2. Aleksei Alekseyonok 00:37:48

3. Adam Zielecki 00:38:14

WYNIKI

Cykliczny Bieg Śledzia odbywa się w każdą środę o godz. 19.30 w okolicach bulwaru Nadmorskiego. Start zlokalizowany jest przy wiacie rowerowej obok restauracji Cafe Del Mar blisko Klubu Marynarki Wojennej Riwiera, przy wejściu na Plażę Miejską. Bieg jest rozgrywany jest na dystansie 10 km, po płaskim terenie, świetny do rozwijania prędkości i osiągania dobrych wyników. Limit czasowy to aż 1,5h. Udział jest bezpłatny, zachęcamy do przybycia parę minut wcześniej w celu wpisania się na listę startową. Organizatorami i koordynatorami CBŚ są Mirosława Augustyniak i Wojtek Czaykowski.

Zdjęcia: mat. prasowe organizatora