Do Pracy Jadę Rowerem wystartuje w maju

Aktualności

Wiosna pojawiła się nie tylko w kalendarzu, ale i za oknem. Dla tych, którzy schowali rowery do piwnic to najwyższa pora, aby przygotować je na nowy sezon! Każdy dzień zbliża nas do dwunastej edycji kampanii „Do Pracy Jadę Rowerem”. Tegoroczna rywalizacja wystartuje w maju.

Celem „Do Pracy Jadę Rowerem” jest zmiana przyzwyczajeń transportowych i zachęcenie pracowników firm mających swoją siedzibę lub oddział na terenie Gdyni do podróżowania do pracy rowerem. Wybierając rower, nie tylko omijamy korki i często zmniejszamy łączny czas dojazdu do i z pracy, ale też dbamy o środowisko. To także wymierne korzyści zdrowotne dla każdego uczestnika.

W ubiegłorocznej edycji udział wzięło 1458 uczestników z 235 firm. Przejechali łącznie oni 44 535 razy. Wśród dziesięciu najlepszych rowerzystów, aż sześciu uzyskało komplet 200 przejazdów. Akcji towarzyszył jej aspekt charytatywny – łączyliśmy jazdę na rowerze z pomocą. W ramach akcji przekazywana była pomoc żywnościowa z przeznaczeniem dla obywateli Ukrainy przebywających w naszym mieście. Przed uczestnikami stawiane były cele, po których realizacji zostawała przekazywana żywność.

O szczegółach dotyczących projektu informować będziemy systematycznie w miesiącu poprzedzającym kampanię – kwietniu. Już teraz możemy jednak zdradzić, że czekają nas liczne zmiany. Szlifujcie formę i bądźcie gotowi!