Dynia w Gdyni już 27 października

Aktualności

W niedzielę 27 października na terenie Adventure Parku Kolibki w Gdyni odbędzie się kolejna edycja wydarzenia „Dynia w Gdyni”. Jest ono kierowane do wszystkich poszukiwaczy nocnych przygód z mapą i kompasem, w szczególności uczniom szkół podstawowych w Gdyni.

Zapisy na zabawę do 25 października

Zabawa rozpocznie się o 14:00 i potrwa aż do 21.00. Polegać będzie na odnalezieniu punktów kontrolnych za pomocą mapy i kompasu. Organizatorzy przygotowali dla uczestników projektu dwie trasy o różnym stopniu trudności. Dla początkujących czekać będzie „Dzika trasa” ok. 1,5 km, a tych którzy czują się pewniej zapraszamy do wystartowania na trasie dłuższej „Strach się bać” o dystansie 3 km.

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Zapraszamy na start o wyznaczonej porze, wskazanej podczas obowiązkowych zapisów. Rejestracja odbywa się wyłącznie online. Trwa do 25 października dla uczestników pod adresem https://zapisy.sts-timing.pl/gdyniasport/dynia.php do wyczerpania limitu miejsc. Opłata startowa wynosi  10 zł od osoby – za jednego uczestnika oraz za opiekuna.

 

Dyniowa zabawa

Po zakończeniu gry, na mecie, zostaną przyznane i wręczone nagrody dla wszystkich uczestników, którzy w prawidłowy sposób potwierdzili wszystkie punkty kontrolne. Będzie można wziąć udział również w ognisku, gdzie czytane będą mroczne opowieści lub uczestniczyć w wielu animacjach dla dzieci.

Dodatkowo, w trakcie wydarzenia odbędą się warsztaty dekorowania dyń – „Miss Dynia”. Każdy uczestnik, bez względu na wiek, będzie mógł wziąć udział w tej kreatywnej zabawie, gdzie liczyć się będzie zarówno pomysłowość, jak i precyzja wykonania. Udekorowane dynie będzie można zabrać do domu jako pamiątkę z wydarzenia, a następnie wykonać z nich potrawę – pracę konkursową szczegóły TUTAJ i w regulaminie.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych
Na najmłodszych czekać będą liczne animacje i  gry zespołowe. Dla tych, którzy mają ochotę na odrobinę adrenaliny, przygotowano „Tunel Strachu” oraz „Labirynt Dyń”. Obie atrakcje będą dostępne przez cały czas trwania imprezy, a opiekunowie będą mogli towarzyszyć swoim podopiecznym podczas zabawy.

Strefa gastronomiczna
Po pełnym emocji dniu będzie można odpocząć i zregenerować siły w strefie gastro. Adventure Park Kolibki zadba o szeroką ofertę przekąsek i napojów, a dla tych, którzy lubią tradycyjne smaki, przy ognisku będzie można przygotować własne kiełbaski lub inne specjały.

Dreszczyk emocji z tradycją w tle
W namiocie cyrkowym odbędzie się słowiańska inscenizacja w wykonaniu Etnolab, koncert zespołu Vatra i  Spektakl “Kania” Ireny Brzeskiej.

„Dynia w Gdyni” to nie tylko okazja do spędzenia aktywnego popołudnia na świeżym powietrzu, ale także możliwość poznania fascynujących tradycji słowiańskich, rozwinięcia umiejętności orientacji w terenie oraz wspólnej zabawy w gronie rodziny i przyjaciół. Czeka Was niezapomniane wydarzenie pełne śmiechu, dreszczyku emocji oraz dobrej zabawy.

Nie zapomnijcie zabrać latarki, kaloszy i przede wszystkim dobrego humoru – to będzie niezapomniana niedziela!

Wydarzenie organizuje Gdyńskie Centrum Sportu we współpracy z UKS „Azymut 45”.

 

ZAPISY

Spektakl ,,Kania"-Teatru Rzeźby – Ireny Brzeskiej
Historia kobiety, która żyje po swojemu, o tym jak rodzi się nienawiść, jak łatwo zniszczyć człowieka, jeśli nikt za nim nie stoi, ale jest to też opowieść o nadziei, o tym że dla każdego z nas istnieje świat, w którym będziemy szczęśliwi. Tłem spektaklu jest kaszubski zwyczaj ścinania kani, ptaka ofiarnego, ale to całkowicie inna historia. Spektakl przepiękny wizualnie, zilustrowany różnymi formami rzeźby ludowej. Autorką całości jest rzeźbiarka Irena Brzeska.

Pochód śpiewny zespół Vatra

W ciemną październikową noc, na terenie Kolibek wybrzmi GŁOS. Korowód pod wodzą diabelskich skrzypiec przejdzie przez tłum i porwie w sennym i mrocznym spektaklu pod roboczą nazwą „Życie-Śmierć-Życie”. Śpiew biały w wykonaniu zespołu Vatra przeniesie nas do archaicznych czasów pieśni obrzędowych, gdzie pieśniarze krążyli wśród ludu. 

Zespół Vatra – pieśni tradycyjne to niezwykła grupa składająca się z pięciu kobiet o różnym wieku, które z pasją i zaangażowaniem pielęgnują bogate dziedzictwo kulturowe poprzez naukę i wykonawstwo tradycyjnych pieśni. Śpiewają białym czyli klarownym i naturalnym głosem, przenosząc słuchaczy w świat dawnych melodii, ożywiając przeszłość we współczesności.

Przez lata członkinie zespołu systematycznie gromadzą pieśni podczas kwerend i badań terenowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Współpracują także z przedstawicielami różnych mniejszości etnicznych, dbając o różnorodność i bogactwo muzycznego krajobrazu. Ich staranne aranżacje nie tylko zachowują pierwotny charakter utworów, lecz również dodają im nową energię i nietuzinkowe spojrzenie, sprawiając, że tradycyjna muzyka staje się żywa i inspirująca dla współczesnego odbiorcy. Prezentują swoje umiejętności podczas koncertów, które są coraz bardziej popularne, a także podczas autorskich spotkań koncertowych z pieśnią tradycyjną - Vatrowanie.

Skład zespołu:

  • Daria Fedde – Shruti Box, drumla, darbuka, bęben obręczowy, aranżacja, wokal
  • Małgorzata Ciepłuch -wiolonczela, pianino, aranżacja, wokal
  • Zofia Kaleta -bęben szamański, djembe i inne perkusjonalia, aranżacja, wokal
  • Katarzyna Plutowska- kij deszczowy, inne perkusjonalia, aranżacja, wokal
  • Aleksandra Łasińska- skrzypce, inne perkusjonalia, aranżacja, wokal