Gala Gdyńskiego Sportu 2021. Trwają zgłoszenia nominowanych

Zbliżający się koniec roku skłania do przemyśleń i podsumowań. Dlatego też, podobnie jak w ubiegłych latach, oznacza to rozdanie nagród przyznawanych przez Prezydenta Miasta Gdyni, Wojciecha Szczurka za wybitne osiągnięcia sportowe. Trwa zbieranie nominacji na najlepszych sportowców, sposóród których poznamy tych, którzy swoje trofea odbiorą podczas XXIII edycji Gali Gdyńskiego Sportu.

Oprócz nagród dla wybitnych sportowców na zawodowym oraz amatorskim poziomie wyróżniane są również działania na rzecz rozwoju kultury fizycznej i promocji Miasta Gdyni przez sport.

To, w jakiej formie przyjdzie nam nagradzać najwybitniejszych za ten rok, okaże się niebawem. Jak co roku rozesłaliśmy do gdyńskich klubów formularze, za pomocą których można zgłaszać swoje propozycje do nominacji. Niezmienne pozostaną kategorie, w których poznamy najlepszych sportowców. Są nimi: Drużyna Roku, Sportowiec Roku, Nadzieja Roku, Impreza Roku oraz Trener Roku. Nominacje zgłaszać można do 30 listopada.

Podsumowanie roku to niezmiernie ważne wydarzenie dla każdego sportowca. To czas na wyciągnięcie wniosków, przeanalizowanie startów i obranie sportowych celów na kolejne lata. Tak też jest w naszym przypadku, kiedy wraz z komisją sportu robimy przegląd tego, co miało miejsce w naszym gdyńskim sporcie w roku, który był czasem Igrzysk Olimpijskich – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – To dla nas wspaniały czas, kiedy możemy być dumni z reprezentujących nasze miasto sportowców. Poprzez nagrody, które otrzymują z rąk Prezydenta Gdyni, doceniamy i wyróżniamy ich zmagania dając wsparcie i pokazując, że ciężka praca przynosi efekty, z których możemy się cieszyć wszyscy.

DRUŻYNA ROKU

SPORTOWIEC ROKU

NADZIEJA ROKU

TRENER ROKU

Gala Gdyńskiego Sportu swoją tradycją sięga 2000 roku, kiedy to po raz pierwszy nagradzaliśmy najlepszych sportowców. Miejscem spotkań pierwotnie była Hala Gier Gdyńskiego Centrum Sportu. Po sześciu latach debiut zaliczył Teatr Muzyczny, który prawa gospodarza oddał na chwilę w 2012 roku. Wówczas swój kilkuletni epizod zapisała Gdynia Arena. Gala odbywała się tam do 2015 roku, by ponownie zagościć w teatrze i pozostać tam do 2019 roku.

Ubiegłoroczna gala była jednak inna, podobnie jak cały 2020 rok. Pokazał on ile determinacji i sił potrzeba było włożyć, żeby w tym ciężkim pandemicznym czasie nie wypaść ze sportowej gry. By mimo wielu przeciwieństw losu i rzucanych kłód pod nogi móc realizować swoją sportową i życiową pasję, a także rywalizować o najwyższe trofea – wspomina dyrektor Dalecki. To trzeba docenić – podkreśla.

Przypomnijmy, że w obliczu pandemii zrezygnowano z oficjalnej uroczystości w 2020 roku, a nagradzani sportowcy, trenerzy czy drużyny, swoje nagrody otrzymali nie na scenie Teatru Miejskiego, lecz na boiskach i stadionach, gdzie realizują swoje treningi.

Taka jest właśnie Gala Gdyńskiego Sportu, która na stałe wpisała się w kalendarz ważnych dla miasta wydarzeń.

Wróćmy jeszcze raz pamięcią do wydarzeń z 2020 roku i przypomnijmy sylwetki najlepszych z najlepszych we wszystkich kategoriach:

NADZIEJE GDYŃSKIEGO SPORTU

Kamila Borkowska (GTK Gdynia),

Dmitrij Janczylik (UKS Galeon),

Olga Skolasińska (KL Gdynia),

Patryk Soboczyński (Arka Gdynia),

Jakub Sordyl (UKS Galeon),

Karolina Wejman (KL Gdynia),

Adam Zdybel (KS Delfin Gdynia).

LIDERZY SPORTU SZKOLNEGO

IGRZYSKA DZIECI (uczniowie ur. w 2007 roku i młodszych)

1. Szkoła Podstawowa nr 28

2. Szkoła Podstawowa nr 6

3. Szkoła Podstawowa nr 31

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (uczniowie ur. w 2005-2006)

1. Szkoła Podstawowa nr 48

2. Szkoła Podstawowa nr 28

3. Szkoła Podstawowa nr 31

LICEALIADA (uczniowie ur. w 2000 i młodszych)

1. VI Liceum Ogólnokształcące

2. II Liceum Ogólnokształcące

3. I Akademickie Liceum Ogólnokształcące

SPORTOWA IMPREZA ROKU

Mistrzostwa Świata w Półmaratonie Gdynia 2020

TRENER ROKU

Gundars Vetra

DRUŻYNA ROKU

VBW Arka Gdynia