"Gdynia na fali" nabrała rozpędu

Aktualności Gdynia na fali

Nowy sezon „Gdynia na fali” trwa w najlepsze. Nie minął jeszcze miesiąc od rozpoczęcia kolejnej edycji programu, a gdyńską marinę odwiedziło już ponad 600 młodych mieszkańców miasta.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni z żeglarskim elementarzem zapoznali się podopieczni przedszkoli nr 18 oraz 50, a także uczniowie siedmiu podstawówek (SP nr 6, 21, 35, 43, 44, 46, 52). Podczas wycieczki po Marinie Gdynia zaciekawieni żakowie odwiedzili trzy kluby żeglarskie: YKP GdyniaYK Stal Gdynia oraz Opti CWM Gdynia

Wszystkie dzieci, na zakończenie lekcji, otrzymały drobne niespodzianki sygnowane logiem „Gdynia na fali”. Mowa tu o: książeczce edukacyjnej „Bezpiecznie na fali” oraz ulotce z kontaktami do klubów, szczególnie, że okres wiosenno-letni sprzyja zapisywaniu dzieci do szkółek oraz na półkolonie!  

Kolejny tydzień zapowiada się równie pracowicie. Już w poniedziałek na żeglarską lekcję „wpadnie” Przedszkole nr 35, w środę ugościmy uczniów Gdyńskiej Szkoły Społecznej, a w czwartek i piątek po marinie oprowadzimy podopiecznych Przedszkola nr 49 oraz nr 25 – wylicza Agnieszka Gruszka,  koordynatorka programu „Gdynia na fali” z ramienia Gdyńskiego Centrum Sportu.

Przypomnijmy, że głównym celem „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.