„Gdynia na fali” obrała kurs na Tatrzańską

Aktualności Projekty

Choć zajęcia w Marinie Gdynia nie są obecnie możliwe, to program „Gdynia na fali” płynie dalej. W ostatnim czasie obrał kurs na Zespół Szkół Jezuitów im. św. Stanisława Kostki.

Mimo trudności, jakie tworzy pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, organizatorzy „Gdynia na fali” nie pozostają bierni. Tym razem program edukacji żeglarskiej miasta Gdynia wspiął się na szczyty Działek Leśnych, gdzie na ulicy Tatrzańskiej 36 zlokalizowana jest placówka edukacyjna księży Jezuitów:

Chętnie dzielimy się naszą bogatą ofertą materiałów do pracy online w szkole i w domu – mówi wicedyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel.

Tym razem materiały projektowe, z których część można również pobrać ze strony www.gdyniasport.pl, wykorzystane zostały w sposób konkursowy, co okazało się bardzo udanym pomysłem:

– Uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej Jezuitów wzięli udział w dwóch konkursach o Gdyni - fotograficznym pt. "Wyjątkowy zakątek Gdyni" oraz w konkursie wiedzy o Gdyni, w którym nie zabrakło elementów z programu „Gdynia na fali”  – komentuje Aleksandra Chwiejczak, nauczycielka koordynująca zajęcia Gnf w szkole. – Dziękujemy w imieniu naszych laureatów! – dodaje.

Upominki i nagrody, które otrzymały dzieci, przypadły im do gustu. Książeczki „Bezpiecznie na fali” posłużą im zaś do dalszej pracy na szkolnych zajęciach.

– Pragniemy, by młodzi Gdynianie wiedzieli o swoim mieście coraz więcej i by umieli docenić jego historię, piękne położenie i nadmorską infrastrukturę. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy serdecznie – dodaje Donata Knitter, druga z nauczycielek odpowiedzialnych zajęcia konkursowe.

Radości nie kryje koordynująca program z ramienia Gdyńskiego Centrum Sportu Agnieszka Gruszka: - Cieszymy się z tak dobrych recenzji i zapraszamy kolejne szkoły do kontaktu.

Przypomnijmy, iż celem „Gdynia na fali” jest wzmocnienie więzi z morzem i regionem morskim najmłodszych mieszkańców miasta, promocja wiedzy o żeglarstwie i bezpiecznym zachowaniu się na i w wodzie. W ramach programu zaplanowany jest cykl spotkań o tematyce żeglarskiej z najmłodszymi w gdyńskiej marinie. Osoby prowadzące opowiadają o żeglarstwie, morzu, o tym jak w sposób odpowiedzialny uprawiać żeglarstwo oraz zachęcają do uczestniczenia w zajęciach gdyńskich szkółek żeglarskich. Tegoroczne zajęcia w Marinie Gdynia z uwagi na rozprzestrzenianie się choroby COVID-19 zaplanowane zostały na jesień 2021 roku.

 

MATERIAŁY DO POBRANIA (GNF)