„Gdynia na fali” - rejestracja do 9 marca

Aktualności WIDEO Projekty

Przed nami 9. edycja żeglarskiego programu "Gdynia na fali". W zajęciach weźmie udział blisko 2000 dzieci z gdyńskich placówek oświatowych. Pierwsi uczestnicy pojawią się w Marinie Gdynia już na początku kwietnia.

Głównym celem „Gdyni na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania – charakteryzuje projekt Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Zajęcia w całości organizowane będą na terenie gdyńskiej mariny, gdzie uczestnicy m.in. odbędą wycieczkę po przystani jachtowej, wysłuchają historii o legendach polskiego żeglarstwa, a także zapoznają się z konstrukcją najpopularniejszych łódek. Nie zabraknie również lekcji bezpiecznego zachowania nad wodą, nauki pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wizyty w klubach żeglarskich.

– Żeglarstwo to nie tylko świetna zabawa, ale też szkoła charakteru i odpowiedzialności. Forma tego programu z pewnością sprawi, że młodzi bezproblemowo przyswoją sobie wiedzę, chociażby z tak ważnego tematu jakim jest bezpieczny wypoczynek nad wodą. Być może w młodych umysłach zakiełkuje nowa pasja – do żeglarstwa czy po prostu aktywności nad wodą. To też bardzo ciekawy przykład jak można połączyć naukę, zabawę, z budowaniem więzi ze swoją małą ojczyzną, Gdynią, która uznawana jest za stolicę żeglarstwa – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Wszystkie dzieci biorące udział w programie otrzymają materiały edukacyjne i upominki. Zwycięzcy konkursów, które organizowane są w trakcie trwania spotkania, wrócą do domów z ciekawymi nagrodami.  

W 2021 roku w programie wzięło udział 34 gdyńskich placówek edukacyjnych, ponad 1.600 dzieci. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony najmłodszych i wychowawców. W tym roku zakładamy, że w projekt będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem – dodaje Paweł Brutel, zastępca Dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Zgłoszenia

Tegoroczna edycja programu rozpocznie się z początkiem kwietnia. Zgłoszenia zgodnie z poniższym wzorem można wysyłać na adres a.gruszka@gdyniasport.pl, która pełni rolę koordynatorki, najpóźniej do dnia 9 marca.