Gdyńscy biegacze poszukiwani

Aktualności

Program treningowy koordynowany przez Mistrza Polski w biegu na 5 km, opieka fizjologa i dietetyka sportowego oraz specjalna suplementacja – to wszystko czeka na uczestników projektu, którego celem jest zbadanie wpływu kwasów Omega-3 na osiągane wyniki sportowe.

  • na uczestników czeka komplet specjalistycznych badań oraz opieka specjalistów – trenera, dietetyka oraz fizjologa,
  • program realizowany na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu służy zbadaniu wpływu przyjmowania kwasów Omega-3 na osiągane wyniki sportowe,
  • udział jest bezpłatny i finansowany przez Narodowe Centrum Nauki.

Gdynia kocha bieganie, a biegacze kochają Gdynię. Dlatego też oferta nowego projektu, który prowadzony jest na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, skierowana jest idealnie do miłośników tej dyscypliny, których w naszym mieście nie brakuje. W czasie, gdy liczba zawodów masowych jest mocno ograniczona może on stanowić dodatkową motywację i możliwość poprawy osiąganych wyników pod okiem specjalistów.

W trakcie trzymiesięcznego projektu badani uczestniczyć będą w programie treningowo-suplementacyjnym pod okiem doświadczonego trenera, dietetyka oraz fizjoterapeuty, podczas którego stosować będą kwasy tłuszczowe Omega-3 – mówi koordynator i pomysłodawca projektu mgr Maja Tomczyk, dietetyk z Zakładu Bioenergetyki i Żywienia AWFiS Gdańsk i autorka portalu zywieniewsporcie.com.

mgr Maja Tomczyk AWFiS

mgr Maja Tomczyk, dietetyk z Zakładu Bioenergetyki i Żywienia AWFiS Gdańsk i autorka portalu zywieniewsporcie.com

Aby badania były możliwie rzetelne przed rozpoczęciem oraz po zakończeniu programu wykonany zostanie komplet badań, w tym m.in. przeprowadzona zostanie analiza składu ciała, zbadany zostanie pułap tlenowy (VO₂ max) oraz dokonana zostanie ocena ekonomii wysiłkowej i wysiłkowego wykorzystywania substratów energetycznych – dodaje.

Aby wziąć udział w projekcie należy:

  • być mężczyzną w wieku od 29 do 42 lat,
  • osiągać wyniki w biegach masowych na 10 km w czasie od 40 do 52 minut (na przełomie lat 2017-2020),
  • spożywać ryby nie więcej niż raz w tygodniu,
  • nie posiadać chorób przewlekłych,
  • w czasie trwania projektu (od września do grudnia) uczestniczyć nie więcej niż w 2 biegach masowych.

Warunkiem koniecznym jest możliwość przyjazdu do laboratorium wysiłku fizycznego AWFiS w Gdańsku 3 razy przed rozpoczęciem oraz 2 razy po zakończeniu badań.

Dodatkowym atutem dla biegaczy będzie możliwość testowania przez cały okres trwania projektu jednego z najnowszych zegarków firmy Garmin. Ponadto po zakończeniu projektu uczestnicy otrzymają możliwość miesięcznej nieodpłatnej współpracy z trenerem biegania i Mistrzem Polski tej dyscypliny na dystansie 5 km Zbigniewem Jost.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 513 062 182 (również w weekendy).

Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie portalu zywieniewsporcie.com oraz fanpage'u:"Żywienie w sporcie".