Gdyńska ślizgawka wystartuje w grudniu

Aktualności

To informacja, na którą czekało wielu fanów hokeja oraz jazdy na lodzie. Gdyńskie lodowisko po przerwie związanej z pandemią rozpocznie funkcjonowanie w grudniu.

Odwołane zawody, zamknięte obiekty i zmieniające się wytyczne sanitarne – to ubiegłoroczna rzeczywistość miłośników kultury fizycznej. ​Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 skutecznie utrudniała entuzjastom sportu i rekreacji na lodzie realizację swoich pasji. Gdyńskie lodowisko po raz pierwszy od wielu lat nie zostało uruchomione.

W tym sezonie liczne obawy o otwarcie lodowiska wywołała tocząca się w bezpośrednim sąsiedztwie budowa parkingu podziemnego. Ze względu na nią, ulica prowadząca do obiektu została rozebrana, a pełniła ona jednocześnie funkcję drogi przeciwpożarowej. Ta zaś musi spełniać określone wymogi dotyczące nośności wozów strażackich.

Zgodnie z informacjami, jakich na bieżąco udzielało Gdyńskie Centrum Sportu, które monitorowało sytuację od kwietnia tego roku, ustalenia związane z toczącą się budową parkingu miały być znane do końca października.

Równolegle opracowano dokumentację techniczną, która wykazała, że wytyczenie jedynej alternatywnej drogi dojazdowej od Alei Piłsudskiego i przez bieżnię boiska wymagałoby zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, pozwolenia na budowę i wysokich nakładów finansowych. To nie będzie jednak konieczne. Postęp prac przy budowie parkingu postępuje zgodnie z harmonogramem, czego skutkiem będzie otwarcie lodowiska.

W listopadzie prowadzone będą roboty związane z odtworzeniem drogi dojazdowej, tym samym lodowisko zostanie uruchomione już w grudniu. Szczegóły związane z aktualnym cennikiem i dokładnym dniem startu pojawią się na stronie www.gdyniasport.pl w najbliższych tygodniach.

Przypomnijmy, że miejska ślizgawka przy ul. Bema funkcjonuje w sezonie jesienno-zimowym już od kilkunastu lat. Tafla ma wymiary 20 na 30 metrów. W warunkach przedpandemicznych obiekt cieszył się dużą popularnością – w sezonie korzystało z niego około 25 tysięcy osób. Gdyńskie Centrum Sportu funkcję administratora obiektu pełni od września 2017 roku, kiedy to przejęło ją od Młodzieżowego Domu Kultury.