Gdyńskie lodowisko otwarte

Aktualności

Nastąpiło uroczyste otwarcie nowo powstałego gdyńskiego lodowiska, które uświetniły pokazy artystyczne oraz nauka jazdy dla początkujących. Mimo siarczystego mrozu, na ślizgawce stawiły się tłumy gdynian.

– To był wspaniały dzień. Otwarcie lodowiska jest niemałym wydarzeniem dla mieszkańców. Cieszę się, że gdynianie od teraz będą mogli korzystać z kolejnego w mieście obiektu, na którym aktywnie spędzą czas w sezonie zimowym – Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Jako pierwsze lód sprawdziły dwie solistki ze szkoły łyżwiarstwa Łyżwy3City.pl, którym przewodziła utytułowana łyżwiarka Emilia Rewako. Była zawodniczka, obecnie trenerka i animatorka zajęć, w swojej karierze zdobyła tytuł mistrzyni Polski w tańcach na lodzie, a także kilkukrotnie brała udział w mistrzostwach świata juniorów. Była również uczestniczką popularnego programu telewizyjnego „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”.

Po artystycznym pokazie kolejnym punktem programu otwarcia lodowiska była nauka jazdy na łyżwach dla początkujących. Zakończyła się ona częścią konkursową, której zwieńczeniem było wspólne wykonanie prostego układu choreograficznego. Osoby biorące udział w zabawie na lodzie otrzymały pamiątkowe gadżety przekazane przez GCS.

O godzinie 19:15 gdyńska ślizgawka otworzyła się dla miłośników lodowego szaleństwa, którzy licznie stawili się tego dnia na nowym obiekcie.

– Gdyńskie lodowisko wystartowało i to jest sportowa wiadomość dnia – komentuje Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora GCS, i dodaje: – Najważniejsze, że mimo kilku przeciwności dopięliśmy projekt i realizację do końca. Uśmiech dzieci stawiających swoje pierwsze kroki na lodowej tafli i radosna atmosfera wokół otwarcia, potwierdzają, że realizacja tego projektu ma sens, a sympatyków sportów zimowych w Gdyni nie brakuje.

Przypomnijmy, że oprócz samego lodowiska, miłośnicy jazdy na łyżwach mogą korzystać z zaplecza socjalnego i sanitarnego oraz wypożyczalni sprzętu, jak łyżwy, kaski oraz specjalne chodziki („pingwinki”) dla osób rozpoczynających naukę. Dostępny jest również serwis umożliwiający naostrzenie swoich łyżew.

Odkryte lodowisko z taflą o wymiarach 19 m x 30 m zlokalizowane jest na parkingu zewnętrznym Centrum Handlowego Riviera i dostępne będzie 7 dni w tygodniu. Szczegółowy grafik i cennik znaleźć można na gdyniasport.pl.

STRONA LODOWISKA