Gnf wraca jesienią

Aktualności

Mimo sporego zainteresowania projekt "Gdynia na fali" przełożony został na jesień 2021 roku. Pandemia koronoawirusa krzyżuje, choć nie przekreśla planów związanych z projektem przybliżającym morze najmłodszym uczestnikom naszego miasta.

Zakończony 2020 rok był rokiem wyjątkowym, niezwykle trudnym dla wszystkich. Spowolnił lub nawet zatrzymał wiele inicjatyw, w tym również uniemożliwił przeprowadzenie zajęć w ramach programu „Gdynia na fali” . Chęć uczestnictwa w projekcie wyraziło aż 36 placówek szkolnych i przedszkolnych, w tym około 2 000 dzieci.

Obecny rok również weryfikuje wiele planów. - W związku z obostrzeniami związanymi ze stanem pandemii koronawirusa postanowiliśmy wiosenne zajęcia w ramach programu „Gdynia na fali” przełożyć na jesień 2021 roku. - mówi Paweł Brutel, wicedyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. - Cieszymy się z zainteresowania, jednak priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo najmłodszych - dodaje.  Zaproszenia do udziału w programie wysłane zostaną w stosownym czasie uzależnionym od sytuacji związanej ze stanem epidemicznym.

Przypomnijmy, iż celem projektu jest wzmocnienie więzi z morzem i regionem morskim najmłodszych mieszkańców Gdyni, promocja wiedzy o żeglarstwie i bezpiecznym zachowaniu się nad i w wodzie. W ramach programu „Gdynia na fali” zaplanowany jest cykl spotkań o tematyce żeglarskiej z najmłodszymi w gdyńskiej marinie. Osoby prowadzące opowiadają o żeglarstwie, o morzu, jak w sposób odpowiedzialny uprawiać żeglarstwo oraz zachęcają do uczestniczenia w zajęciach gdyńskich szkółek żeglarskich.

Wszystkich, którzy chcieliby już teraz utrwalić wiedzę związaną z żeglarstwem ze swoimi podopiecznymi i uzyskać materiały dydaktyczne do dalszej pracy, zachęcamy do kontaktu z Koordynatorem projektu:

Agnieszka Gruszka
e-mail: a.gruszka@gdyniasport.pl

WIĘCEJ O PROJEKCIE GNF