Integracja sensoryczna - bezpłatne warsztaty

Aktualności Gdyńskie Poruszenie

Cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia „Mama, Tata i Ja” 5 i 12 marca zostaną wzbogacone o dodatkowe warsztaty poświęcone integracji sensorycznej. W te dni, od godziny 10:30, przyszli i obecni rodzice będą mogli wziąć udział w bezpłatnym kursie teoretyczno-praktycznym. 

Współpraca zmysłów oraz ich odpowiednie stymulowanie gwarantuje prawidłowy rozwój dziecka, dlatego nie zwlekaj, dołącz do nas i dowiedz się jak to robić! Warsztaty zostaną przeprowadzone przez Katarzynę Wojterę – animatorkę i trenerkę aktywności prozdrowotnych. 

5 marca, na pierwszych zajęciach „Integracja sensoryczna – podstawy”, poza omówieniem tematu oraz przedstawieniem ćwiczeń i zabaw będzie również czas na dyskusję z neurologopedą Aleksandrą Stępień. Wszystko po to, aby można wymienić się swymi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami dotyczącymi najmłodszych.

Z kolei 12 marca odbędą się warsztaty „Rozwijanie integracji sensorycznej”. Zajęcia będą miały charakter praktyczny, w których rodzice wraz z dziećmi będą aktywnie uczestniczyć pod okiem instruktorki. Zaprezentowane metody i zabawy w szczególności rozwijające zmysł dotyku, zmysł równowagi/przedsionkowy oraz zmysł propriocepcji/pozycji ciała. 

Zajęcia odbędą się w sali fitness w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu. Prosimy o zabranie stroju sportowego, kocyka lub dużego ręcznika, wody oraz dobrego humoru.