Kurs Tańca na Kamiennej Górze. Ruszają nowe zajęcia

Aktualności Projekty

Startują nowe bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Gdyni w ramach Budżetu Obywatelskiego. „Kurs Tańca” odbywać się będzie w każdą sobotę w godzinach 12:30-13:30 (grupa I), 13:30-14:30 (grupa II) na boisku zewnętrznym SP nr 18 w Gdyni.

Kurs tańca towarzyskiego jest niezwykłą formą ruchu, będącą połączeniem sportu ze sztuką. Sprawność fizyczna i dobra kondycja staje tu do pary z grą aktorską i wyrazem artystycznym.

Taniec towarzyski to dwa style taneczne: mający swoje źródło w tańcach salonowych - standardowy (walc angielski, wals wiedeńśki, tango, foxtrot, quickstep) oraz latynoamerykański - powstały z połączenia tańców latynoskich z podstawami baletu (samba, cha cha, rumba, passo doble, jive).

Przez niektórych traktowany jako wymagający sport turniejowy, przez innych - hobbystycznie i rozrywkowo. To bardzo efektowna forma ruchu, która może stać się sposobem na wyrażenie siebie i oderwanie od rzeczywistości, a co za tym idzie - świetnym sposobem na odpoczynek!

O merytoryczno-sportową wartość zajęć zadba trener Maciej Drankowski.

fot. nagłówkowe: autorstwa lookstudio/na Freepik.com

Zajęcia ropoczną się z dniem 24 czerwca 2023 roku. Treningi odbywać się będą co sobotę, w godzinach 12:30-13:30 (grupa I), 13:30-14:30 (grupa II) na boisku zewnętrznym SP nr 18 w Gdyni.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA W GDYNI