Młodość w powietrzu. XXIX Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana za nami
Ponad 100 młodych zawodników i zawodniczek z całej Polski, rywalizacja w dziewięciu kategoriach wiekowych i dwa nowe rekordy Festiwalu – tak w skrócie można podsumować XXIX Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana, który odbył się 12 kwietnia w hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu. To wyjątkowe wydarzenie sportowe po raz kolejny przyciągnęło młodych pasjonatów tej widowiskowej dyscypliny.
Emocje i rekordy na tyczkarskiej arenie
Na listach startowych organizowanego przez Klub Lekkoatletyczny Gdynia festiwalu tyczkarskiego znalazło się aż 126 nazwisk. W dziewięciu kategoriach wiekowych – od U7 po U20 wystartowało ponad 100 zawodniczek i zawodników z całego kraju. W wielu przypadkach były to Nieoficjalne Mistrzostwa Polski najmłodszych tyczkarzy.
Imprezę oficjalnie otworzyli Mariusz Bzdęga, Dyrektor Zarządzający ds. Kultury i Aktywności Mieszkańców, Teresa Bysewska, Przewodnicząca Komisji Sportu oraz Paweł Brutel, Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
fot. mat. prasowe KL Gdynia
W trakcie zmagań ustanowiono wiele rekordów życiowych oraz dwa rekordy Festiwalu. Nela Sokół z SL Olimpia Poznań wyrównała rekord w kategorii U7 dziewczynek, a Daniil Kaliniczenko z UKS OSOT Szczecin poprawił najlepszy wynik w kategorii U12 chłopców. Puchar Prezydenta Miasta Gdyni otrzymali Nina Karpińska z KL Gdynia (3 m 45 cm) oraz Maksymilian Kania z CWZS Zawisza Bydgoszcz SL (4 m 45 cm). Z kolei puchary Dyrektora Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego trafiły do Barbary Bieleckiej z KL Gdynia (3 m 45 cm) oraz Tomasza Króla z SL Olimpia Poznań (4 m 35 cm).
Szkolenie dzieci i młodzieży prowadzone przez Klub Lekkoatletyczny Gdynia jest wspierane przez Miasto Gdynia.
fot. mat. prasowe KL Gdynia
Walenty Wejman – człowiek, od którego wszystko się zaczęło
Festiwal dedykowany jest pamięci Walentego Wejmana – wybitnego trenera i działacza Stoczniowego Klubu Sportowego „Bałtyk”. To właśnie on wychował takich mistrzów jak Władysław Kozakiewicz czy Jerzy Hewelt, odgrywając ogromną rolę w rozwoju polskiej lekkoatletyki. Był również inicjatorem budowy hali lekkoatletycznej w Gdyni – obiektu, który do dziś jest miejscem wielu prestiżowych zawodów i treningów przyszłych mistrzów. Dzięki jego pasji i zaangażowaniu skok o tyczce w Gdyni zyskał solidne fundamenty i wciąż inspiruje kolejne pokolenia sportowców.
Szczegółowe wyniki oraz dodatkowe informacje o zawodach można znaleźć na fanpage’u Klubu Lekkoatletycznego Gdynia na Facebooku.