Nocne bieganie na azymut już w czwartek
Uczniowski Klub Sportowy „Azymut 45” Gdynia zaprasza na drugą edycję Nocnego Azymutu! Najbliższe zawody odbędą się w czwartek, 21 listopada w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 na Dąbrowie. Start o godzinie 19:00.
Nocne zawody w Biegu na Orientację rozgrywane są głównie na osiedlach i w parkach, a ich wyniki będą klasyfikowane łącznie po III etapach. Zadaniem uczestników jest pokonanie trasy od startu do mety, przechodząc przez punkty kontrolne w zadanej kolejności, które należy potwierdzić za pomocą elektronicznego chipa. Uczestnicy poruszają się w terenie, korzystając z mapy, którą otrzymają od organizatorów na starcie, z wyrysowaną trasą.
Zawody są dostosowane do poziomu amatorów, co pozwala na uczestnictwo nawet osobom debiutującym w tego typu wydarzeniach. Istnieje także możliwość startu w zespołach.
Szczegółowe informacje na temat każdego etapu będą dostępne na stronie internetowej organizatora.
– Imprezę organizujemy z myślą o tych, którzy szukają nowych wyzwań, lubią aktywnie spędzać czas, chcą stawiać pierwsze kroki w biegach lub marszach na orientację oraz cenią sobie wyjątkową atmosferę naszych spotkań – zarówno na trasie, jak i po zawodach, przy ciepłej herbatce z sokiem malinowym i pysznymi drożdżówkami – zaprasza Jerzy Porzycz, organizator imprezy.
Zawody odbędą się niezależnie od warunków pogodowych, a uczestnicy będą mieli do wyboru cztery kategorie, różniące się poziomem trudności i długością trasy:
- Płotka: Dla najmłodszych i początkujących. Trasa o długości 1-1,5 km, zlokalizowana blisko Centrum Zawodów. Świetna na początek przygody z orienteeringiem.
- Pstrąg: Dla osób, które już miały styczność z orientacją, ale nie czują się jeszcze gotowe na dłuższe trasy. Długość: 2-2,5 km.
- Pirania: Dla osób, które dobrze radzą sobie z nawigacją i posługiwaniem się mapą. Długość: 3-3,5 km.
- Rekin: Najtrudniejsza kategoria, dla wyczynowców, którzy lubią wyzwania i intensywny wysiłek. Długość: 4-4,5 km.
Długości tras są podawane w linii prostej, z uwzględnieniem omijania stałych przeszkód (np. budynków, ogrodzeń). Rzeczywista długość przebiegniętej trasy zależy od wybranego wariantu jej pokonania.
Ostatni etap odbędzie się 12 grudnia, na Kamiennej Górze.
Podczas biegu obowiązkowe są kamizelki odblaskowe!