Nowa bieżnia na Bulwarze Nadmorskim coraz bliżej

Aktualności Inwestycje

Niespełna 600-metrowa przestrzeń przy Bulwarze Nadmorskim przeznaczona tylko dla biegaczy już niedługo zostanie oddana do użytku. Wszystko dzięki zwycięskiemu projektowi Budżetu Obywatelskiego w dzielnicy Kamienna Góra.

Nie jest odkryciem, że biegacze w pięknych gdyńskich sceneriach upodobali sobie miejsca do biegania. Jednym z nich niewątpliwie jest Bulwar Nadmorski, który zapiera dech w piersiach swoimi widokami. Wychodząc naprzeciw aktywnym, już niebawem będzie można pobieg specjalnie przystosowaną do tego bieżnią.

„Nowoczesna bieżnia zastąpi doły i kałuże po których biegają obecnie mieszkańcy Gdyni” - czytamy w projekcie autorstwa Andrzeja Filipowicza. Nowa bieżnia powstaje między Aleją Piłsudskiego a budynkiem Browaru Port Gdynia. Zostanie ulokowana od strony skarpy, w sąsiedztwie istniejącej ścieżki rowerowej. W związku z faktem, iż zasoby terenowe są ograniczone, a pod ziemią przebiegają instalacje, uzgodniono możliwą dopuszczalną szerokość bieżni na 1,6 metra. Jej całkowita długość wyniesie niespełna 600 metrów. Efekty prac będzie można zobaczyć jeszcze w grudniu.

POZNAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW