Nowa bieżnia przy SP 13 #wGdyni

Aktualności Inwestycje

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 mogą już trenować szybkość na nowo oddanej bieżni. O jej powstaniu zadecydowali mieszkańcy w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Odebrana 22 listopada bieżnia składa się z trzech torów o długości 60 metrów. Dodatkowo powstała skocznia w dal wraz z rozbiegiem.

Nowa bieżnia i skocznia w dal uzupełniły kompleks obiektów sportowych znajdujących się na terenie przy Szkole Podstawowej nr 13 przy ulicy Halickiej. Stare nawierzchnie wymienione zostały na nowoczesne sportowe poliuretanowe wykonane w technologii natrysku – informuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Istniejące wcześniej w tym miejscu urządzenia siłowni zewnętrznej zostały przestawione do sąsiedniej lokalizacji na terenie szkoły. Inwestycja zrealizowana została w ramach wniosku Budżetu Obywatelskiego 2020 nr ID MAK/0016. Za realizację zadania odpowiadało Gdyńskie Centrum Sportu. 

Warto przypomnieć również, że na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 otwarto w tym roku nowe boisko ze sztuczną trawą. Zdjęcia oraz materiał filmowy z inauguracji znaleźć można TUTAJ.