Nowe zasady udziału w aktywnościach na gdyńskiej ślizgawce

Aktualności

Z uwagi na bezpieczeństwo korzystających z lodowiska przy ulicy Bema oraz ograniczenia związane z pandemią COVID-19 od środy 15 grudnia wprowadzone zostały nowe zasady funkcjonowania obiektu administrowanego przez Gdyńskie Centrum Sportu. Obecnie jednocześnie na tafli może znajdować się 36 uczestników (30% pojemności tafli) nie licząc osób, które okazały zaświadczenie zaszczepienia.

Nowe reguły wynikają bezpośrednio z troski o bezpieczeństwo uczestników i pracowników oraz spełnienie wymogów zawartych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Oznacza to, że od wtorku pracownicy Gdyńskiego Centrum Sportu wpuszczają na lód nie więcej niż 30% całkowitej pojemności tafli, co w przeliczeniu na liczbę uczestników oznacza 36 osób. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby:

  • unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID;
  • zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

grafika książki z zasadami w formie ikony na niebieskim tle na zdjęciu lodowiska

Mamy nadzieję, że wkrótce wszyscy będziemy mogli cieszyć się z rozrywki bez ograniczeń. Obecnie prosimy jednak o zrozumienie oraz cierpliwość.

Informujemy, że w przypadku osiągnięcia obowiązującego limitu maksymalnej dopuszczalnej ilość uczestników aktywności pracownicy administratora mają prawo odmowy wstępu na obiekt. Dlatego gorąco zachęcamy do dobrowolnego okazywania koniecznych dokumentów, co pozwoli na rozrywkę większej liczbie osób.