Partnerzy projektu PACE z wizytą w Hiszpanii

Projekty

Partnerzy projektu odwiedzili Elche.

W dniach 11-13 października odbyło się kolejne spotkanie partnerów międzynarodowego projektu PACE zorganizowane tym razem w hiszpańskiej miejscowości Elche.

Podczas dyskusji poruszone zostały tematy wprowadzonych kursów związanych z aktywnością fizyczną osób 50+ oraz omówiono najważniejsze cele projektu z przedstawieniem skutecznych sposobów wspierania osób starszych.

Kolejnym ważnym punktem spotkania było skonsultowanie pierwszych wyników przeprowadzonej ewaluacji uczestników. Badanie miało na celu sprawdzenie siły oraz wytrzymałości seniorów w kategorii wiekowej 50-65 oraz 65-75 na podstawie odbytych testów takich jak: „Stand Up Test”, „Strength Grip”, „ Up and Go” oraz „6 Minutes Walk”.

Gdyńskie Centrum Sportu jako jedyny parter wywiązał się w całości z danego zadania, a przedstawione wyniki zostały ocenione przez hiszpański uniwersytet jako perfekcyjne.  Dodatkowo nasi przedstawiciele zaprezentowali materiał filmowy, w którym zostały ujęte pierwsze realizacje wyżej wymienionych zadań. Film spośród wszystkich zaprezentowanych na spotkaniu został wyróżniony oraz zainspirował Lidera projektu.

Na zakończenie spotkania nie zabrakło wspólnej „gimnastyki” przeprowadzonej przez naszą instruktorkę, która w projekcie jest odpowiedzialna za przygotowanie materiału do podręcznika na temat fitnessu. To ogromna satysfakcja i motywacja do dalszej pracy ponieważ mamy okazję pogłębić wiedzę oraz wymieniać się doświadczeniem między instytucjami tak, aby wpłynąć na naszych seniorów by czerpali radość z życia.

Logo Erasmus+