Program „Gdynia na fali” złapał wiatr w żagle

Aktualności FOTO Projekty

Trwa 10. edycja skierowanego do najmłodszych żeglarskiego projektu "Gdynia na fali". Do zajęć zgłosiło się 1950 dzieci z 39 gdyńskich placówek oświatowych. Pierwsi adepci żeglarstwa ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni pojawili się w Marinie Gdynia 13 kwietnia. Zakończenie akcji planowane jest 16 czerwca.

„Gdynia na fali” to program edukacji morskiej miasta Gdyni, którego celem jest wzmocnienie więzi z morzem i regionem morskim najmłodszych mieszkańców Gdyni, a także promocja wiedzy o żeglarstwie, morzu i o korzyściach wynikających z nadmorskiego charakteru naszego miasta. To także edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy.

Od pierwszych zajęć, które miały miejsce 13 kwietnia, basen żeglarski gościł już ponad 250 dzieci z gdyńskich placówek oświatowych. Swoją obecność zanotowali młodzi pasjonaci wiatru w żaglach ze szkół podstawowych numer 12, 16, 39 i 45 oraz z przedszkoli numer 16 i 53.

Przyszłe wilki morskie biorące udział w programie otrzymały pamiątkowe nadmorskie gadżety i porcję rzetelnej wiedzy od naszych ekspertów. Ahoj!