Program „Gdynia na fali” zwodowany

Aktualności Projekty

Rozpoczęła się 9. edycja skierowanego do najmłodszych żeglarskiego projektu "Gdynia na fali". Do zajęć zgłosiło się 1870 dzieci z 34 gdyńskich placówek oświatowych. Pierwsi adepci żeglarstwa pojawili się w Marinie Gdynia 21 kwietnia. Zakończenie akcji planowane jest 8 czerwca.

„Gdynia na fali” to program edukacji morskiej miasta Gdyni, którego celem jest wzmocnienie więzi z morzem i regionem morskim najmłodszych mieszkańców Gdyni, a także promocja wiedzy o żeglarstwie, morzu i o korzyściach wynikających z nadmorskiego charakteru naszego miasta. To także edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy.

Od pierwszych zajęć, które miały miejsce 21 kwietnia, basen żeglarski gościł już ponad 400 dzieci z gdyńskich placówek oświatowych. Swoją obecność zanotowali młodzi pasjonaci wiatru w żaglach ze szkół podstawowych numer 33, 35, 37 i 39 oraz z przedszkoli nr 4, 21 i 35. Pierwsze marynistyczne kroki mogły postawić także dzieci z Ukrainy, które przebywają w Gdyni po zbrojnej napaści Rosji na naszego wschodniego sąsiada.

Przyszłe wilki morskie biorące udział w programie otrzymały pamiątkowe nadmorskie gadżety i porcję rzetelnej wiedzy od naszych ekspertów. Ahoj!