Rejestracja DPJR otwarta. Start projektu 9 maja
Zapisy otwarte! Już dzisiaj w serwisie www.dopracyjaderowerem.gdyniasport.pl rejestrować można uczestników i firmy do tegorocznej edycji projektu. Liczenie przejazdów w ramach „Do Pracy Jadę Rowerem” 2022 rozpocznie się 9 maja.
Entuzjaści wyboru roweru jako środka transportu mogą już zgłaszać swój akces do uczestnictwa w 11. edycji projektu. Dziś, poza otwarciem rejestracji, przypominamy najważniejsze zmiany i zasady.
- Więcej przejazdów = większa pomoc
Tegoroczna edycja nakręca się na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Uczestnicy wraz z kolejnymi przejazdami przesuwać będą licznik. Jego wypełnienie oznaczać będzie zakup żywności dla naszych braci zza wschodniej granicy, którzy znaleźli schronienie w Polsce.
O tym ile takich celów, a więc ile zakupów pojawi się w czasie trwania projektu, decydować będzie aktywność i mobilizacja uczestników. O pomocy decyduje liczba przejazdów, nie liczba kilometrów.
- Rejestrowanie przejazdów
W ubiegłym roku wśród kilku dostępnych metod rejestrowania przejazdów były rejestracja pliku .GPX generowanego przy użyciu aplikacji lub poprzez przesłanie 2 zdjęć dokumentujących początek i zakończenie podróży zawierających dane dotyczące lokalizacji. W tym roku te metody przejmują funkcje dokumentowania przejazdów i są jedynymi uprawniającymi do uczestnictwa w projekcie.
- Wprowadzenie przejazdów do końca tygodnia
Wydłużamy czas możliwy na wprowadzenie przejazdów do systemu. Teraz można to robić nie przez 2 dni, a do końca tygodnia – do godziny 23.59 w niedzielę.
- Przejazdy dowolną trasą, z alternatywnych adresów i nie dalej niż 350 metrów od nich
W związku z licznymi prośbami użytkowników umożliwiamy przejazdy nie najkrótszą, a dowolną trasą. Wycieczka po pracy – czemu nie!
Deklarowany punkt startu i zakończenia przejazdu musi znajdować się w promieniu 350 metrów od pracy lub domu. Wprowadzamy także domowe adresy alternatywne, jeśli korzystacie z większej liczby lokalizacji.
- Liczymy przejazdy, a nie kilometry
Zarówno w przypadku wypełniania licznika pomocy, jak i nagród indywidualnych, ważne są przejazdy, a nie przejechane kilometry. Te drugie mogą rozstrzygać wyłącznie w przypadku uczestników o równej liczbie przejazdów – kiedy do przyznania nagrody indywidualnej potrzebne będzie dodatkowe kryterium.
- Rankingi dla firm dostępne dla koordynatorów
Koordynatorzy firm w tym roku mogą liczyć na sugerowane przez nich w poprzedniej edycji poprawki w panelu koordynatora firmy. Wprowadzone zostają rankingi firmowe, które można podejrzeć ze swojego panelu.
- Mam problem!
Są ludzie, którzy twierdzą, że nie ma problemów, a są tylko wyzwania – my staramy się mierzyć ze wszystkimi zgłaszanymi trudnościami. W pierwszej kolejności odpowiedzi na pytania szukajcie u firmowych liderów, którzy skierują zgłoszenie mailowe lub telefonicznie do koordynatora projektu z ramienia GCS.
Wszystkie informacje i odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania będziemy publikować na stronie projektu w zakładce z FAQ.
Przypomnijmy, że najważniejszym założeniem projektu „Do Pracy Jadę Rowerem” jest zmiana przyzwyczajeń transportowych i wybór roweru jako środka transportu w Gdyni. Jedenasta edycja akcji rozpocznie się 9 maja i potrwa do 25 września. W ubiegłorocznej edycji w szranki stanęło 2070 uczestników z 337 firm, którzy przejechali niemal 1,2 miliona kilometrów. Złożyło się na nie ponad 133 tysiące przejazdów. Koordynuje go Gdyńskie Centrum Sportu. Szczegóły znaleźć można na stronach www.dopracyjaderowerem.gdyniasport.pli www.gdyniasport.pl.