Rozlosowano pary turnieju Aktywna Plaża 2021

Aktualności

Pierwsza edycja turnieju Aktywna Plaża 2021 tuż, tuż. Dziś rozlosowano zespoły biorące udział w weekendowym gdyńskim turnieju siatkówki plażowej. Do zawodów w niespełna tydzień zgłosiło się po 40 par damskich i męskich szybko zamykając listę startową.

Zbliża się wielkie święto siatkówki plażowej – komentuje entuzjastycznie zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel i dodaje: – W najbliższy weekend czeka nas sporo emocji, a na plaży Gdynia Śródmieście pewni możemy być obecności zawodników i zawodniczek, których gra może porwać.

To prawda, choć o wskazanie faworytów turnieju może być trudno, to warto zwrócić uwagę na kilka nazwisk. Wśród wielu pozycji znajdujących się na listach startowych warto zatrzymać się na chwilę przy kilku osobach, które nie raz zaznaczyły swoją obecność podczas rozgrywek na wielu ogólnopolskich i światowych imprezach.

Wśród pań szczególną uwagę zwrócić należy na Monikę Brzostek, której sukcesy można by wymieniać długo. Do najważniejszych z nich należy udział w letnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Zawodniczka urodzona w Rybniku ma w swojej kolekcji medale zdobyte na Pucharach Świata, Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata Juniorów, na Uniwersjadzie oraz na Mistrzostwach Polski.

Kolejną panią, którą można stawiać w gronie faworytek turnieju jest multimedalistka Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Agnieszka Wołoszyn. Z powodzeniem występuje ona na pozycji atakującej podczas rozgrywek w halowej odmianie piłki siatkowej, gdzie gra w zespole NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

Jan Firlej to kolejna postać, która zaprezentuje siatkarskie umiejętności na gdyńskiej Plaży Śródmieście. Ten urodzony w 1996 roku zawodnik w 2019 roku zdobył Mistrzostwo Belgii, a obecnie jest rozgrywającym w olsztyńskim AZS.

Wśród panów w gronie pewniaków wymieniany jest także rozgrywający Przemysław Stępień, który w swojej karierze zdobył Puchar oraz Superpuchar Polski, a także dwukrotnie Mistrzostwo Polski.

Trójmiejskie barwy reprezentować będą Karol Urbanowicz, który w zeszłym sezonie przebojem wdarł się do pierwszego składu Trefla Gdańsk i zajął wraz z drużyną 6. miejsce w lidze oraz gdynianin Jan Krasiński, który swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w klubie Alpat Gdynia. Krasiński posiada bogate doświadczenie zdobyte na gdyńskich piaskach, gdzie startował w turniejach od swoich najmłodszych lat. Jak otwarcie mówi, jego marzeniem jest, aby kiedyś w Gdyni zostały zorganizowane zawody w randze World Tour, a plaża Śródmieście stała się areną zmagań najlepszych zawodników na świecie.

Na najlepszych czekają nie tylko pamiątkowe puchary i medale, ale także atrakcyjne nagrody. Pula nagród finansowych sięga 15 tys. złotych. Zwycięskie zespoły otrzymają po 2,5 tys. zł. Nagrody finansowe obejmą pierwsze 8 miejsc w kategorii. Do wygrania będzie także sprzęt sportowy – piłki oraz siatki.

Zespoły rozegrają fazę grupową, po której po rozegraniu meczów do fazy finałowej awansują najlepsze z nich. Finały, które rozpoczną się już w sobotnie popołudnie odbywać się będą w systemie brazylijskim. Finał „B” zostanie przeprowadzony w systemie zależnym od pozostałej liczby drużyn. Turniej rozegrany zostanie zgodnie z obowiązującymi przepisami gry w siatkówkę plażową FIVB i zasadami fair play.

Pełna rozpiska godzinowa i grupowa rozlosowanych par w turnieju Aktywna Plaża 2021