Rozszerzamy kategorie wiekowe na turnieju Aktywna Plaża 2022

Aktualności

Mnogość zapytań o drugą edycję turnieju w siatkówce plażowej Aktywna Plaża sprawiły, że uruchomione zostały zapisy do dwóch nowych kategorii wiekowych. Młodzi zawodnicy reprezentujący klasyfikacje U13 i U15 mogą zapisywać się do zawodów. Swoje mecze rozgrywać będą w piątek 22 lipca. Wpisowe dla młodzieży wyniesie 20 zł.

Wszyscy miłośnicy siatkówki plażowej, jeżeli jeszcze tego nie zrobili, powinni sobie jak najszybciej zanotować w kalendarzach datę 22-24 lipca. Właśnie wtedy odbędzie się druga edycja wakacyjnego turnieju w plażowej piłce siatkowej Aktywna Plaża 2022. Zapisy potrwają do 8 lipca a ilość miejsc jest ograniczona. Na najlepszych młodzieżowców czekają medale za zajęcie trzech najwyższych miejsce w każdej z kategorii młodzieżowych oraz drobne nagrody rzeczowe.

ZAPISY

Ubiegłoroczny turniej stał na bardzo wysokim sportowym poziomie i pokazał wszystkim, że w Gdyni jest ogromny potencjał i głód na organizację tego rodzaju imprez. Dało nam to pokaźny zastrzyk energii i wielką dawkę motywacji, żeby w tym roku podwyższyć poziom i stworzyć jeden z najlepszych turniejów siatkówki plażowej w Polsce – informuje zastępca dyrektora GCS Paweł Brutel i dodaje – postanowiliśmy w tym roku rozszerzyć kategorie wiekowe i zaprosić do gry dzieci i młodzież z kategorii wiekowych U13 i U15. Taka mieszanka początkujących z zawodowcami pokaże, jak wielki potencjał do rozgrywania dużych imprez sportowych ma to miejsce.

W pierwszej edycji gdyńskich zawodów na liście startowej znalazła się olimpijka z Rio Monika Brzostek, multimedalistka Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Agnieszka Wołoszyn, zdobywca Pucharu, Super Pucharu Polski, dwukrotny Mistrz Polski Przemysław Stępień czy Piotr Ilewicz, mający za sobą występy w rozgrywkach FIVB World Tour. To pokazało, jakim magnesem dla zawodników stał się nadmorski turniej.

Dla najlepszych przygotowaliśmy nie tylko pamiątkowe puchary i medale, ale także atrakcyjne nagrody. Pula nagród finansowych sięga 15 tys. złotych. Zwycięskie zespoły otrzymają po 2500 zł., a nagrody finansowe obejmą pierwsze 8 miejsc w kategorii. Do wygrania będzie także sprzęt sportowy – podsumowuje Brutel.

Turniej zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami gry w siatkówkę plażową FIVB i Fair Play. Rozgrywanym będzie najpierw na poziomie grupowym, a następnie faza finałowa w systemie brazylijskim. Osiem najlepszych par z ubiegłego roku będzie rozstawiona.

Aby wystartować w zawodach w kat. open należy zarejestrować swoją drużynę w systemie i uiścić w terminie opłatę startową wynoszącą 50 zł. Rejestracja przebiega wyłącznie elektronicznie, to znaczy że w dniu zawodów nie będzie możliwości dołączenia do rywalizacji. Tego dnia możliwy będzie jedynie odbiór pakietów zarejestrowanych w systemie. Szczegóły wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne są na stronie internetowej imprezy www.gdyniasport.pl.