Rusza program „Gdynia na fali”

Aktualności Projekty

Startuje 8. edycja żeglarskiego programu "Gdynia na fali". W zajęciach weźmie udział ponad 1700 dzieci z 31 placówek oświatowych. Pierwsi uczestnicy pojawią się w Marinie Gdynia już 6 września.

Głównym celem „Gdyni na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.

Kolejna edycja "Gdynia na fali" to żywy dowód na to, jak łatwo złapać żeglarskiego bakcyla. Nadmorski klimat wyzwala inną energię niż zajęcia w szkole – mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk. – Podczas programu dużą wagę przykładamy do nauki pierwszej pomocy. Ważne jest, aby w tej kwestii kształtować świadomość mieszkańców już od najmłodszych lat – dodaje.

Zajęcia w całości organizowane będą na terenie gdyńskiej mariny, gdzie uczestnicy m.in.: odbędą wycieczkę po przystani jachtowej, wysłuchają historii o kapitanie Leonidzie Telidze czy generale Mariuszu Zaruskim, a także zapoznają się z konstrukcją łódki klasy Optimist. Nie zabraknie również lekcji bezpiecznego zachowania nad wodą oraz wizyty w klubach żeglarskich. W programie wezmą udział podopieczni 21 przedszkoli oraz uczniowie klas I-V z 12 gdyńskich szkół podstawowych. Łącznie to ponad 1700 młodych mieszkańców miasta! 

Młodzi gdynianie są ciekawi świata i głodni wrażeń, a programy takie jak "Gdynia na fali" jeszcze bardziej poszerzają ich horyzonty. Edukacja w tym zakresie jest dla nas niezwykle istotna. Żeglarstwo to nie tylko świetna zabawa, ale też szkoła charakteru i odpowiedzialności. Chcemy, aby uczestnicy miło spędzali czas, a jednocześnie wynieśli z lekcji w gdyńskiej marinie wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w przyszłości – podsumowuje projekt Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Wszystkie szczegóły dotyczące programu dostępne są na stronie internetowej gdyniasport.pl w zakładce „projekty”.

Spotkania odbywają się wg załączonego poniżej harmonogramu.