Skateboarding poruszy Gdynię

Aktualności Projekty Gdyńskie Poruszenie

W sobotę 2 października w ramach Gdyńskiego Poruszenia rozpoczną się nowe zajęcia skierowane dla mieszkańców naszego miasta, których zapraszamy do skateparku znajdującego się przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Gdyński obiekt, na którym odbywać będą się zajęcia Gdyńskiego Poruszenia, dysponuje wszystkimi elementami niezbędnymi do nauki i doskonalenia jazdy na deskorolkach. Nawierzchnia obiektu jest gładka jak tafla lustra, a projektanci postarali się o to, żeby jazda przepływała płynnie i skaterzy mogli wykonywać efektowne triki na murkach, schodach i poręczach – podsumowuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Zajęcia odbywać się będą w soboty w od godziny 10:00 do 11:30. Trwać będą 90 minut i skierowane będą do miłośników jazdy na deskorolce, czyli skateboardingu – dyscypliny sportu, która w tym roku debiutowała podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

W Japonii zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach, w streecie i parku i przyznane zostały cztery komplety medali. W każdej z dwóch konkurencji wystąpiło po 20 kobiet i mężczyzn. Uczestnicy sami wybierali trasę i triki, które prezentowali przy muzyce. Punkty przyznawane były pod względem trudności i oryginalności elementów oraz płynności, czasu i nagromadzenia sztuczek. Polskę reprezentowała mieszkająca na co dzień w USA Amelia Bródka.

W gdyńskim skateparku będzie więc można szlifować swoje umiejętności i możliwe, że spośród uczestników biorących udział w zajęciach Gdyńskiego Poruszenia, wyłonią się zawodnicy, którzy pójdą w ślady Amelii i reprezentować będą Polskę na kolejnych międzynarodowych zawodach – dodaje Brutel.

Zajęcia w Gdyni prowadzić będzie licencjonowany instruktor Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich Michał Wasielewski.

STRONA PROJEKTU