Spędźmy aktywnie Święto Morza #wGdyni!

Aktualności Projekty

Koncerty, żeglarska parada świętojańska, seanse w planetarium, program „Gdynia na fali”, turniej piłki siatkowej i zumba na plaży, to tylko część atrakcji zaplanowanych dla mieszkańców naszego miasta z okazji Święta Morza. Świętowanie potrwa od 17 do 26 czerwca.

Sportowe atrakcje organizowane przez GCS odbywać się będą w sobotę 18 czerwca. Na Bulwarze Nadmorskim zlokalizowana będzie strefa „Gdynia na fali”. Przypomnijmy, „Gdynia na fali” to program edukacji morskiej miasta Gdyni, którego celem jest wzmocnienie więzi z morzem i regionem morskim najmłodszych mieszkańców Gdyni oraz promocja wiedzy o żeglarstwie, morzu i o korzyści wynikających z nadmorskiego charakteru naszego miasta. Dodatkowo celem programu jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy przedmedycznej.

To nie koniec atrakcji, gdyż na boiskach na Plaży Śródmieście, obok „Contrast Cafe”, rozegrany zostanie Turniej Open Mixtów Siatkówki Plażowej. Zapisy do zawodów odbywać będą się na miejscu, w godzinach 9:00-9:20, a pierwsze mecze zaplanowano na godzinę 9:30. Najlepsze trzy pary otrzymają pamiątkowe medale oraz puchary.

Regulamin Turnieju Open Mixtów w Siatkówce Plażowej - Święto Morza 2022

Pobierz wszystkie pliki w .zip

Dodatkowo w godzinach 12:00 i 13:30 w pobliżu placu zabaw, również na Plaży Śródmieście, w ramach Gdyńskiego Poruszenia, będzie można poćwiczyć Zumbę pod okiem wykwalifikowanego instruktora.