Startuje gdyńska ślizgawka w Parku Centralnym

Aktualności

Gratka dla fanów zimowych aktywności na świeżym powietrzu! Już 20 grudnia działalność rozpocznie gdyńska ślizgawka w Parku Centralnym. Obiekt będzie dostępny dla miłośników jazdy na łyżwach przez 7 dni w tygodniu.

– Na początku grudnia otwieraliśmy gdyńskie lodowisko przy ulicy Kazimierza Górskiego, a znów możemy cieszyć się z kolejnego sezonowego obiektu. Przyszedł czas na debiut syntetycznej ślizgawki w Parku Centralnym. To miejsce na mapie, w którym gdynianie mogę odpocząć i przyjemnie spędzić czas – również bardzo aktywnie – biegając, korzystając ze skateparku, a od teraz również jazdy na łyżwach – komentuje wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.

Nowa tafla będzie miała wymiary 10x30 m, co oznacza że ślizgawka będzie miała powierzchnie 300 m². Obiekt dostępny będzie 7 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godz. od 14 do 20, a w weekendy w godz. 10 do 20.

Ślizgawka w Parku Centralnym fot. Dawid Kowalski Gdynia.pl

Podobnie, jak w przypadku lodowiska przy Polsat Plus Arenie Gdynia, także ślizgawka w Parku Centralnym posiada zaplecze socjale i sanitarne oraz punkt, w którym będzie można wypożyczyć łyżwy, kaski oraz specjalne chodziki dla osób rozpoczynających swoją przygodą z tą dyscypliną.

Jednorazowe wejście w przypadku korzystania w własnych łyżew kosztować będzie 5 zł. Bilet wstępu wraz z wypożyczeniem oznacza wydatek 15 zł. Zajęcia w ramach lekcji WF kosztować będą 7 zł. Możliwe będzie także wypożyczenie kasku (5 zł) oraz ostrzenie łyżew (15 zł).

– Lodowisko przy arenie cieszy się dużą popularnością również w tym roku, co bardzo mnie cieszy – mówi Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu, które jest operatorem obiektu. – Syntetyczna ślizgawka w Parku Centralnym to jednak zupełnie coś nowego. Sam jestem ciekawy, jaki będzie odbiór społeczny i jak licznie będzie odwiedzana. Jedno jest natomiast pewne – mamy w tym roku wybór gdzie pójść się poślizgać – dodaje z uśmiechem.

ślizgawka w Parku Centralnym

Przypomnijmy, że w okolicy obecnie otwieranej syntetycznej tafli przez kilkanaście lat w sezonie jesienno-zimowym funkcjonowało kryte miejskie lodowisko. Pomimo braku pełnowymiarowej tafli i faktu, że lata świetności miało już za sobą, było zawsze miejscem spotkań, rozrywki, zabawy i sportowej aktywności. W warunkach przedpandemicznych lodowisko cieszyło się dużą popularnością – w sezonie korzystało z niej około 25 tysięcy osób. Jej działanie na rok wstrzymała jedynie światowa epidemia COVID-19. Był to jedyny tego typu przypadek od 2017 roku, kiedy to Gdyńskie Centrum Sportu przejęło funkcję administratora obiektu od Młodzieżowego Domu Kultury. Ostatnim dniem funkcjonowania była niedziela 27 lutego 2022 roku. Wtedy też, po zakończeniu sezonu, teren ten został przekazany pod budowę trzeciego etapu Parku Centralnego.

Warunki pogodowe nie powinny zakłócić funkcjonowaniu obecnej syntetycznej ślizgawki, która otwarta będzie co najmniej do zakończenia ferii zimowych w lutym 2024 roku. Jednocześnie na tafli przebywać będzie mogło 60 osób.

Szczegóły, regulamin, cennik oraz dane kontaktowe znaleźć można na stronie www.slizgawka.gdyniasport.pl.

WWW.SLIZGAWKA.GDYNIASPORT.PL