Startuje nowa edycja "Gdyni na fali"

Aktualności Gdynia na fali

Wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk oraz koordynator programu z ramienia Gdyńskiego Centrum Sportu Agnieszka Gruszka symbolicznie zainaugurowali kolejny sezon „Gdyni na fali”. W zajęciach weźmie udział ponad 2700 dzieci z 40 gdyńskich placówek oświatowych. Pierwsi uczestnicy pojawią się w Marinie Gdynia już 7 marca.

Głównym celem „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.
 Takie inicjatywy są niezwykle potrzebne. Wierzę, że program pozwoli jego uczestnikom w pełni dostrzec korzyści wynikające z nadmorskiego charakteru Gdyni, a także zaszczepi w nich miłość do żeglarstwa. Jestem o to spokojny, ponieważ osoby zaangażowane w program posiadają nie tylko niezbędną wiedzę, ale także wielkie doświadczenie – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Zajęcia w całości organizowane będą na terenie gdyńskiej mariny, gdzie uczestnicy m.in.: odbędą wycieczkę po przystani jachtowej, wysłuchają historii o kapitanie Leonidzie Telidze czy generale Mariuszu Zaruskim, a także zapoznają się z konstrukcją łódki klasy Optimist. Nie zabraknie również lekcji bezpiecznego zachowania nad wodą oraz wizyty w klubach żeglarskich.
 
W programie wezmą udział podopieczni 18 przedszkoli oraz uczniowie klas I-V z 22 gdyńskich szkół podstawowych. Łącznie to ponad 2700 młodych mieszkańców miasta!
– Nasze działania z roku na rok nabierają większego rozpędu, dlatego zdecydowaliśmy się jeszcze większy akcent postawić na praktyczne zajęcia w terenie – zaznacza Agnieszka Gruszka, koordynator programu z ramienia Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: – Najbliższe sąsiedztwo Zatoki Gdańskiej, wspaniały klimat panujący w marinie oraz wykwalifikowana grupa instruktorów żeglarstwa z pewnością sprawią, że dla dzieci będzie to prawdziwa przygoda, która może być początkiem „czegoś większego”.