Startuje nowa gdyńska ślizgawka

Aktualności

W piątek, 16 grudnia, miłośnicy jazdy na lodzie będą mogli skorzystać z nowej gdyńskiej ślizgawki zlokalizowanej na parkingu między halą sportowo-widowiskowa Gdynia Arena a Centrum Handlowym Riviera. Obiekt funkcjonował będzie 7 dni w tygodniu.

To informacja, na którą czekało wielu entuzjastów zimowej rekreacji. Na terenie nowego na mapie Gdyni obiektu dostępne będzie zaplecze socjale i sanitarne oraz punkt, w której będzie można wypożyczyć łyżwy, kaski, specjalne chodziki dla osób rozpoczynających swoją przygodą z tą dyscypliną. Dostępny będzie również serwis umożliwiający naostrzenie stępionych łyżew.

Lodowisko w momencie otwarcia będzie obiektem odkrytym z taflą o wymiarach 19 m x 30 m. Wykonawcą inwestycji jest firma Profesjonalne Lodowiska Sp. z o.o. z Kępna. Kwota umowy wyniosła 169 465,71 zł brutto. Podbudowę wykonał gdyński Zarząd Dróg i Zieleni.

O umiejscowieniu miejskiej ślizgawki zadecydowała przede wszystkim lokalizacja, komfort dojazdu środkami komunikacji miejskiej, a także duży parking, na którym korzystający z uciech na łyżwach, będą mogli zostawiać swoje pojazdy – informuje Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu i dodaje: – Poprzednio miejska ślizgawka przy ul. Bema, funkcjonowała w Gdyni w sezonie jesienno-zimowym przez kilkanaście lat, teraz jednak w tym miejscu powstaje ostatnia część Parku Centralnego, a co za tym idzie, trzeba było szukać nowej lokalizacji na powstanie lodowiska.

Wejście od 0 zł dla uczniów i liczne zniżki dla posiadaczy miejskich kart

W przypadku uczniów gdyńskich szkół uczestniczących w lekcjach wychowania fizycznego korzystanie ze ślizgawki nie będzie wiązało się z opłatami. Pozostałych zainteresowanych obowiązywać będzie cennik, który posiada liczne ulgi.

Jednorazowe pełnopłatne wejście kosztować będzie 14 zł, ulgowe zaś 8 zł – za każdą rozpoczętą godzinę. Osoby posiadające ważną Kartę Mieszkańca, z uprawnieniami Karty Gdynia Rodzinna lub Karty Gdynia Senior Plus zapłacą odpowiednio 2 zł mniej. Dostępne będą również karnety, dzięki którym osoby częściej korzystające z lodowiska zyskają jedno wejście ekstra.

Bilet i karnet ulgowy przysługują osobom poniżej 18 roku życia, uczniom i studentom poniżej 26 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej, osobom powyżej 60 roku życia oraz z orzeczeniem o niepełnosprawności za okazaniem dokumentu potwierdzającego niesprawność.

STRONA LODOWISKA